Google Chrome i coraz lepsze grupowanie kart. W Canary można już włączyć nową opcję

Google Chrome i coraz lepsze grupowanie kart. W Canary można już włączyć nową opcję

Grupowanie kart w Chrome zyskuje nową opcję, fot. Oskar Ziomek
Grupowanie kart w Chrome zyskuje nową opcję, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
18.05.2020 18:40

Grupowanie kart to jedna z najświeższych i najciekawszych zmian w Google Chrome w ostatnim czasie. Choć teoretycznie to niewielka nowość, w praktyce może być bardzo cenna, bo pomaga zaprowadzić porządek podczas pracy z licznymi kartami – właśnie poprzez możliwość ich czytelnego grupowania i oznaczania kolorami.

Osobom, którym ta funkcja od początku przypadła do gustu, z pewnością spodoba się jedna z nadchodzących opcji, którą już teraz można aktywować w testowym Chrome Canary i na którą zwrócił uwagę serwis TechDows. Chodzi o wciąż dopracowywaną, ale działającą już opcję minimalizowania widoku wszystkich kart w ramach jednej grupy. Dzięki temu pasek w przeglądarce może pozostać jeszcze bardziej czytelny.

Po kliknięciu nazwy grupy, wszystkie karty do niej należące zostaną ukryte, fot. Oskar Ziomek.
Po kliknięciu nazwy grupy, wszystkie karty do niej należące zostaną ukryte, fot. Oskar Ziomek.

Aby włączyć opisywaną nowość, należy uruchomić najnowszego Chrome'a Canary i dostać się do opcji eksperymentalnych, wpisując na pasku adresu chrome://flags. Trzeba teraz odnaleźć flagę #tab-groups-collapse, zmienić jej wartość na Enabled i ponownie uruchomić przeglądarkę. Od tego momentu opcja działa – aby zwinąć lub rozwinąć listę kart na pasku, wystarczy kliknąć nazwę wybranej grupy.

Naturalnie na tym etapie należy pamiętać, że wciąż mamy do czynienia z wczesnym, testowym wydaniem Canary, a funkcja jest eksperymentalna. Nie można więc wykluczyć, że podczas korzystania coś pójdzie nie tak, jednak na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że funkcja działa już całkiem stabilnie.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)