Google Chrome i PDF-y na pełny ekran – nowość w wersji Canary

Google Chrome i PDF‑y na pełny ekran – nowość w wersji Canary

Google testuje nową opcję w Chrome Canary, fot. Oskar Ziomek
Google testuje nową opcję w Chrome Canary, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.12.2020 12:16

Google Chrome w testowej wersji Canary oferuje nową funckję związaną z odczytywaniem plików PDF, na co zwrócił uwagę serwis Techdows. Aktywując opcjonalne flagi, użytkownicy mogą tu już testować tryb pełnoekranowego odczytu, który w praktyce jest kolejnym rozszerzeniem czytnika PDF w Chrome po zmianach, które trafiły do stabilnej wersji przeglądarki w listopadzie.

Aby skorzystać z pełnoekranowego wyświetlania PDF-ów w Chrome Canary, należy odwiedzić eksperymentalne opcje, wpisując na pasku adresu chrome://flags, gdzie trzeba odnaleźć i aktywować dwie flagi: PDF Viewer Update oraz PDF Viewer Presentation Mode. Po zmianie ich stanu na Enabled, przeglądarkę należy ponownie uruchomić, by zmiany zostały zaktualizowane.

Chrome Canary oferuje opcję odczytu PDF-ów na pełnym ekranie, fot. Oskar Ziomek.
Chrome Canary oferuje opcję odczytu PDF-ów na pełnym ekranie, fot. Oskar Ziomek.

Od tego momentu opcja wyświetlania PDF-ów na pełny ekranie jest dostępna w niewielkim menu dostępnym z prawej strony ekranu po włączeniu dowolnego dokumentu. Tryb pełnoekranowy można zamknąć, korzystając z klawisza Esc.

Choć pełnoekranowy odczyt PDF-ów w Google Chorme jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, już teraz spracuje się dobrze i trudno na pierwszy rzut oka dopatrzeć się błędów w implementacji. Można więc zakładać, że funkcja szybko przejdzie testy i zostanie ostatecznie dopracowana, by trafić również do stabilnej wersji przeglądarki.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)