Google Chrome i własne nazwy okien – atut m.in. dla użytkowników kilku monitorów

Google Chrome i własne nazwy okien – atut m.in. dla użytkowników kilku monitorów

Google Chrome Canary oferuje ciekawą nowość, fot. Pixabay
Google Chrome Canary oferuje ciekawą nowość, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
30.09.2020 13:25, aktualizacja: 30.09.2020 13:52

Google Chrome w testowej wersji Canary pozwala zmieniać nazwy otwartych okien przeglądarki. To nietypowa nowość, która może się przydać między innymi użytkownikom wielu monitorów, którzy często przełączają się pomiędzy oknami Chrome'a na różnych ekranach. Dzięki nazwom, okna można łatwiej zidentyfikować między innymi w podglądzie przy pasku zadań Windows 10. Nowość wychwycili dziennikarze serwisu Techdows.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji Chrome'a, ale już teraz można ją testować po włączeniu odpowiedniej flagi w Chrome Canary. To niestabilne wydanie przeglądarki, ale jak można szybko się zorientować, opisywana funkcja Window Naming – jak nazwano ją w oryginale – działa sprawnie i bezproblemowo.

Nazwy okien w Google Chrome – jak włączyć?

Aby samodzielnie nazwać okno w przeglądarce Google Chrome Canary (dostępnej do pobrania z naszego katalogu, z rozwijanego menu Wszystkie wersje), należy w pierwszej kolejności odwiedzić eksperymentalne ustawienia. W tym celu, konieczne jest wpisanie na pasku adresu frazy chrome://flags. Tutaj trzeba znaleźć flagę #window-naming, najprościej z wykorzystaniem wyszukiwarki. Jej wartość należy zmienić na Enabled, a potem ponownie uruchomić Chrome'a.

Właściwa flaga nosi nazwę "Window Naming", fot. Oskar Ziomek.
Właściwa flaga nosi nazwę "Window Naming", fot. Oskar Ziomek.

Teraz można już przejść do wprowadzenia nazwy aktywnego okna. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na górnym pasku, na którym wyświetlają się kolejne karty w przeglądarce i wybrać opcję Name window.... W niewielkim, wyskakującym okienku pojawi się pole, w którym można wpisać nazwę, a następnie ją zatwierdzić.

Nazwę okna można zmienić z poziomu kontekstowego menu, fot. Oskar Ziomek.
Nazwę okna można zmienić z poziomu kontekstowego menu, fot. Oskar Ziomek.

Od tego momentu dane okno przeglądarki będzie występować właśnie pod tą nazwą choćby w podglądzie okien na pasku zadań czy Widoku zadań, który pomaga przełączać się między wirtualnymi pulpitami Windowsa 10. Wpisana przez użytkownika nazwa zastępuje widoczny tu domyślnie tytuł aktywnej karty przeglądarki w danym oknie.

Nazwy okien widoczne są m.in. w podglądzie przy pasku zadań, fot. Oskar Ziomek.
Nazwy okien widoczne są m.in. w podglądzie przy pasku zadań, fot. Oskar Ziomek.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)