Google Chrome na Androida z HDR: wysoka jakość wideo dla nielicznych

Google Chrome na Androida z HDR: wysoka jakość wideo dla nielicznych

Google Chrome na Androida z HDR: wysoka jakość wideo dla nielicznych
04.12.2017 11:07

Coraz większe i lepsze wyświetlacze smartfonów zachęcają do oglądania materiałów wideo. Krokiem do poprawy jakości jest wprowadzenie HDR, które oficjalnie do Androida zawitało wraz z wersją 7.0 Nougat. Oczywiście by móc z niego korzystać, musi pojawić się obsługa standardu również w aplikacji, którą znajdziemy już w YouTube, Netfliksie czy w Filmy Google Play. Do tego grona niebawem dołącz Chrome.

Nie tylko aplikacja musi wspierać HDR (High Dynamic Range), ale również musimy dysponować smartfonem wyposażonym w odpowiedni wyświetlacz. Wciąż na rynku jest niewiele takich urządzeń – do tego nielicznego grona należą m.in. Samsung Galaxy S8, Sony Xperia XZ Premium czy LG V30. Z czasem jednak coraz więcej urządzeń zapewni wsparcie dla HDR.

Jak donosi XDA Developers, zgodnie z dwiema zatwierdzonymi nowościami w Chromium Gerrit, Chrome na Androida otrzyma wsparcie dla HDR. Pierwszy wpis mówi, że Chrome będzie mógł pobrać metadane VP9 HDR z kontenera wideo i wstawić je do MediaCodec. Drugi dotyczy ustawienia przestrzeni kolorów i metadanych HDR w android.media.MediaForma, czyli po prostu odtwarzanie w HDR, jeśli wyświetlacz zapewnia wsparcie.

Dla większości osób, wprowadzenie wsparcia dla HDR w Chrome, oznacza lepszą jakość wideo dopiero w przyszłości. Jak już wspomnieliśmy, wciąż niewiele urządzeń obsługuje HDR, a ponadto wciąż jest niewiele materiałów, które pozwalają zobaczyć różnicę w jakości.

Najnowszą wersję Google Chrome, czyli tą nie pozwalającą jeszcze cieszyć się HDR, znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)