Google Chrome: opublikowano oficjalną kolekcję motywów

Google Chrome: opublikowano oficjalną kolekcję motywów
Piotr Urbaniak

13.02.2019 04:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Chrome Web Store pojawiło się do pobrania 14 nowych motywów graficznych, przygotowanych bezpośrednio przez zespół Chrome.

Jak wiadomo, funkcjonalność motywów w Chrome nie jest szczególnie rozbudowana. Na dobrą sprawę skórki pozwalają zmienić wyłącznie kolor interfejsu w kilku odgórnie narzuconych miejscach, ze szczególnym naciskiem na górną belkę; pasek otwartych kart, adresu i zakładek.

Same motywy producenta także nie są jakoś przesadnie wyszukane, ot kilkanaście różnych płaskich wariantów kolorystycznych, zgodnych ze stylem Material Design.

Obraz

Motywy Google Chrome – jak zainstalować

Chrome nie ma żadnego systemu do zarządzania motywami, więc dodaje się je wprost z poziomu Chrome Web Store tak, jak każde inne rozszerzenie.

O pomyślnej zmianie skórki poinformuje komunikat. Przez chrome://settings/ można natomiast przywrócić domyślny wygląd przeglądarki.

Nie jest możliwe posiadanie wielu motywów na raz; pobranie kolejnej skórki nadpisuje obecną. Jak podaje Google, większe zmiany nadejdą dopiero wraz z wdrożeniem wsparcia dla trybu ciemnego w systemach Windows 10 i macOS 10.14. Jednak termin realizacji pozostaje nieznany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)