Google Chrome w notebookach Sony

Wojciech Cybulski

01.09.2009 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Google Chrome, pomimo dużej wydajności i rozbudowanej palety mechanizmów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo dalej pozostaje w cieniu liderów rynku – Internet Explorer i Firefox. Starając się zmienić ten stan rzeczy, Google stale szuka dużych partnerów, którzy pomogliby mu w popularyzacji Chrome. Korporacji udało się niedawno nawiązać współpracę z firmą Sony, przez co przeglądarka Google trafi wkrótce do nowych notebooków tego japońskiego producenta.

Chrome zostanie zintegrowane z systemem operacyjnym dołączanym do laptopów i stanie się domyślną przeglądarką internetową. Nie jest wiadome, czy Sony zdecyduje się dodatkowo na usunięcie Internet Explorera, który standardowo wchodzi w skład wszystkich systemów rodziny Windows.

Komentując te wydarzenie, rzecznik Google powiedział, że reakcje użytkowników na Google Chrome zawsze były bardzo pozytywne, więc jego firma stale szuka sposobów, by przeglądarka Chrome była dostępna dla jak największej grupy osób - współpraca z Sony jest właśnie jednym ze sposobów na znalezienie kolejnego kanału dystrybucji przeglądarki.

Działania te wpasowują się w zakrojoną na szeroką skalę akcję promocyjną Chrome. Google reklamuje swoją przeglądarkę na wszelkie możliwe sposoby, tworzy wersje dla systemów Mac OS X i Linux, a także intensywnie współpracuje ze społecznością nad rozwojem kolejnych wersji programu. Google robi także wszystko, by Chrome znalazło się w oknie wyboru domyślnej przeglądarki, które pojawi się w systemie Windows 7 sprzedawanym w Unii Europejskiej – a wszystko po to, by dogonić (a w konsekwencji przegonić) konkurencję. W tym ostatnim przypadku zaledwie kilkuprocentowa popularność przeglądarki może okazać się niewystarczająca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)