Google Chrome ze sterowaniem YouTubem z dowolnej karty. Można testować nową opcję

W Chrome można testować nową metodę sterowania YouTubem
W Chrome można testować nową metodę sterowania YouTubem
Oskar Ziomek

08.07.2019 10:36, aktual.: 08.07.2019 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google eksperymentuje z nową metodą kontrolowania serwisu YouTube w przeglądarce Chrome. Do programu w testowej odmianie Canary trafiła flaga, która pozwala włączyć nowe sterowanie widoczne tuż obok paska adresu. Dzięki niemu możliwe jest przełączanie filmów na YouTubie z poziomu dowolnej otwartej karty w Chrome.

To opcja, która przyda się szczególnie podczas odtwarzania muzyki. Wystarczy odwiedzić YouTube'a by włączyć dowolny film, a następnie przejść do przeglądania internetu na innych kartach. YouTube'a można kontrolować dzięki niewielkiemu panelowi, który do złudzenia przypomina powiadomienie odtwarzacza muzyki znane użytkownikom Androida. Można z jego poziomu przełączać utwory lub skorzystać z pauzy.

Nowa, jeszcze niestabilna opcja sterowania YouTubem w Chrome.
Nowa, jeszcze niestabilna opcja sterowania YouTubem w Chrome.

Nowe sterowanie YouTubem w Chrome – jak włączyć?

Nowa opcja jest na wczesnym etapie rozwoju. Aby z niej skorzystać, należy po pierwsze dysponować najnowszą wersją Chrome'a Canary (do pobrania z naszego katalogu z menu Wszystkie wersje), a po drugie ręcznie aktywować jedną z flag. W tym celu należy odwiedzić menu ustawień eksperymentalnych, wpisując w polu adresu chrome://flags i zatwierdzić klawiszem Enter.

Ustawienia eksperymentalne w Chrome Canary.
Ustawienia eksperymentalne w Chrome Canary.

Opcja, której w tym przypadku szukamy to flaga #global-media-controls. Należy przestawić jej wartość na Enabled, a następnie ponownie uruchomić przeglądarkę. Teraz wystarczy już tylko uruchomić YouTube'a i włączyć dowolny film, a nowa opcja tuż obok paska adresu pojawi się automatycznie.

Testując nową opcję sterowania należy pamiętać, iż mamy do czynienia z testową wersją przeglądarki, a w dodatku z eksperymentalną opcją dostępną dzięki fladze. W praktyce działanie może być więc bardzo niestabilne i w tym przypadku tego właśnie trzeba się spodziewać – nowe menu potrafi nawet zawiesić lub wyłączyć przeglądarkę.

Nie zmienia to jednak faktu, że już teraz można samodzielnie sprawdzić, jak Google pracuje nad ulepszeniem Chrome'a. Wraz z kolejnymi wydaniami przeglądarki, nowe menu będzie z pewnością stale dopracowywane i wkrótce zacznie działać stabilnie, podobnie jak wprowadzone niedawno nowe opcje dostosowywania ekranu startowego i rozwijane od dłuższego czasu grupowanie kart.

Przeglądarkę Google Chrome (także w opisywanej odmianie Canary) pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)