Google Contributor: zapłać Google abonament za ukrycie reklam w Sieci

Strona głównaGoogle Contributor: zapłać Google abonament za ukrycie reklam w Sieci
04.06.2017 18:14
Google Contributor: zapłać Google abonament za ukrycie reklam w Sieci

Temat blokowania reklam w Sieci zawsze wydaje się aktualny, szczególnie teraz, kiedy funkcja taka ma być dostępna bezpośrednio w Chromie. Google nie chce jednak poprzestawać wyłącznie na tym i planuje skupić się także na rozwijaniu pozostającego jeszcze w fazie rozwojowej projektu Google Contributor pozwalającego usuwać z odwiedzanych witryn reklamy, za co twórcy stron otrzymują pieniężną rekompensatę.

Użytkownik chcący skorzystać z usługi zobligowany jest do zakupienia „karnetu” o wartości 5 dolarów, z którego później pobierane będą środki. Kiedy odwiedzi witrynę korzystającą z usług Contributor, reklamy będą mogły zniknąć, zaś z konta pobrana zostanie odpowiednia opłata. Jej wysokość ma być na bieżąco ustalana przez twórców witryn, ale o zmianach użytkownicy będą powiadamiani.

W ten sposób twórcy mają nie być stratni, ponieważ Google wypłaci im odpowiednią rekompensatę usunięcia reklam danemu użytkownikowi. Choć o przydatności tego typu programu w obliczu dostępnych od lat darmowych blokerów reklam każdy musi zdecydować sam (naradzając się uprzednio ze swoim sumieniem), Google Contributor ma dwie istotne w tym momencie wady.

Pierwszą jest dostępność: na razie nie mówi się kiedy z programu będzie można korzystać w naszym kraju, zaś drugą samo zainteresowanie twórców. Zgodnie z informacją, z usługi korzysta obecnie zaledwie 12 witryn. Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie ma szansę na zyskanie większej popularności wśród użytkowników Internetu?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)