Google dementuje informacje o personalizacji Google.com

Strona głównaGoogle dementuje informacje o personalizacji Google.com
22.07.2017 14:56
Google dementuje informacje o personalizacji Google.com
Mariusz Błoński
Mariusz Błoński
bEhhzOZO

Google zaprzecza informacjom prasowym mówiącym, że ma zamiar zmienić wygląd strony głównej swojej wyszukiwarki. Niedawno, powołując się na Guardiana, pisaliśmy, że przeglądarkowa wersja wyszukiwarki zostanie wzbogacona o treści spersonalizowane, dostarczane tam na podstawie zainteresowań użytkownika.

bEhhzOZh

Wygląda jednak na to, że dziennikarze Guardiana dokonali olbrzymiej nadinterpretacji. Oparli się na wpisie na blogu Google'a, w którym wspomniano o zmianach w kanale informacyjnym, ale dotyczyły one mobilnej witryny oraz aplikacji, a nie wersji dla przeglądarek. W swojej informacji Guardian nie zaznaczył tego wyraźnie.

Według Guardiana, zmiany w przeglądarkowej odsłonie wyszukiwarki miały prowadzić do bardziej spersonalizowanej formy prezentowania wyników i treści. Uwzględnione miały być między innymi zainteresowania użytkownika czy jego lokalizacja. Całość miała zatem bardziej przypominać aplikację mobilną Google, a nawet zamkniętą w 2013 roku spersonalizowaną stronę startową iGoogle.

Przedstawiciele Google'a, pytani o zmiany, potwierdzają, że jeszcze w bieżącym roku do mobilnej wersji Google trafi kanał informacyjny, jednak na razie nie wiadomo, jak będzie on działał i wyglądał, gdyż koncern testuje swoje pomysły. Żeby wszystko było jasne, nie mamy takich planów odnośnie wersji desktopowej, zapewniają pracownicy Google'a.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEhhzPaf