Google dementuje informacje o personalizacji Google.com

Google dementuje informacje o personalizacji Google.com22.07.2017 14:56
Google dementuje informacje o personalizacji Google.com
Mariusz Błoński

Google zaprzecza informacjom prasowym mówiącym, że ma zamiar zmienić wygląd strony głównej swojej wyszukiwarki. Niedawno, powołując się na Guardiana, pisaliśmy, że przeglądarkowa wersja wyszukiwarki zostanie wzbogacona o treści spersonalizowane, dostarczane tam na podstawie zainteresowań użytkownika.

Wygląda jednak na to, że dziennikarze Guardiana dokonali olbrzymiej nadinterpretacji. Oparli się na wpisie na blogu Google'a, w którym wspomniano o zmianach w kanale informacyjnym, ale dotyczyły one mobilnej witryny oraz aplikacji, a nie wersji dla przeglądarek. W swojej informacji Guardian nie zaznaczył tego wyraźnie.

Według Guardiana, zmiany w przeglądarkowej odsłonie wyszukiwarki miały prowadzić do bardziej spersonalizowanej formy prezentowania wyników i treści. Uwzględnione miały być między innymi zainteresowania użytkownika czy jego lokalizacja. Całość miała zatem bardziej przypominać aplikację mobilną Google, a nawet zamkniętą w 2013 roku spersonalizowaną stronę startową iGoogle.

Przedstawiciele Google'a, pytani o zmiany, potwierdzają, że jeszcze w bieżącym roku do mobilnej wersji Google trafi kanał informacyjny, jednak na razie nie wiadomo, jak będzie on działał i wyglądał, gdyż koncern testuje swoje pomysły. Żeby wszystko było jasne, nie mamy takich planów odnośnie wersji desktopowej, zapewniają pracownicy Google'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)