Google i Apple starają się o kompromis patentowy?

Google i Apple starają się o kompromis patentowy?

31.08.2012 13:16

Nie wiadomo dokładnie o czym, ale rozmawiają — Larry Page z Google'a i Tim Cook, CEO Apple'a, mają od dłuższego czasu otwartą linię komunikacji. Może się również zdarzyć, że do rozmowy zaproszone zostaną osoby z niższych szczebli, choć te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone. Nieoficjalnie mówi się, że dyskusje dotyczą własności intelektualnej, projektów i patentów, a giganci chcą dojść do porozumienia bez sądu.

Obraz

Osoby zaznajomione z tematem twierdzą, że rozmowom telefonicznym dyrektorów firm nie zaszkodziła nawet potyczka patentowa z Samsungiem czy dysputy z Motorolą, które prowadzi Apple. Steve Jobs twierdził, że Google zerżnął iOS przy projektowaniu Androida, ale polityka Tima Cooka jest łagodniejsza i bardziej otwarta na kompromis. Nie znamy na razie żadnych szczegółów, ale podobno giganci rynku mobilnego mają już kilka propozycji na wyjście z tej sytuacji.

Rzekomo możliwe jest zawieszenie broni, w ramach którego iOS dostałby pozwolenie na korzystanie z kilku funkcji objętych patentami należącymi do Motoroli (obecnie własność Google'a). Apple ma być w zamian łagodniejszy dla Samsunga — największego producenta smartfonów z Androidem. Warto zauważyć, że od dłuższego czasu Apple stara się uniezależnić od usług Google'a — zrezygnuje z instalowania YouTube na swoich telefonach i pracuje nad całkowitym zastąpieniem Google Maps własnym produktem.

Jeśli Cook i Page dojdą do porozumienia i wypracują kompromis, będzie to niezwykłe wydarzenie. Apple przez lata wyrobił sobie opinię firmy do kompromisów niezdolnej, a ostatnio także marnującej pieniądze amerykańskich podatników. Nie zaszkodzi więc, jeśli ratując się przed pozwami Motoroli trochę odpuści Androidowi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)