Google I/O czy Microsoft Build 2019? Zainteresowani znów będą musieli wybrać

Microsoft Surface Pro 6, źródło: materiały prasowe Microsoft
Microsoft Surface Pro 6, źródło: materiały prasowe Microsoft
Oskar Ziomek

07.02.2019 20:02, aktual.: 02.10.2020 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby śledzące rozwój technologii z pewnością z zaciekawieniem wyczekują tegorocznych konferencji Microsoft Build oraz Google I/O. Obydwa wydarzenia odbędą się w maju, a już teraz znamy ich oficjalne daty. Okazuje się, że podobnie jak rok temu dziennikarze i zainteresowani znów będą musieli wybrać jedno, albo drugie – terminy konferencji są zbieżne, a przez to trudno będzie wziąć udział w obydwóch.

O domniemanych datach konferencji Build 2019 pisaliśmy już w pierwszej połowie stycznia. Wówczas termin był jednak tylko przypuszczeniem, bowiem informacja o nim pojawiła się niejako przypadkiem – wśród szczegółów o nagrodach w jednym z konkursów Microsoftu. Teraz mamy już potwierdzenie z oficjalnej strony wydarzenia. Konferencja będzie trwać od 6 do 9 maja, a więc zacznie się o jeden dzień wcześniej, niż wówczas zakładano.

O Microsoft Build 2019 można już czytać na oficjalnej stronie wydarzenia.
O Microsoft Build 2019 można już czytać na oficjalnej stronie wydarzenia.

Termin konferencji I/O 2019 również jest już znany. Google organizuje swoje wydarzenie między 7 a 9 maja, a więc w praktyce niemal w tych samych dniach. To powtórka sytuacji sprzed roku. Zainteresowani już wtedy musieli w praktyce wybrać, które wydarzenie interesuje ich bardziej.

Microsoft Build, Google I/O – czego się spodziewać?

Zarówno konferencja Microsoft Build, jak i Google I/O to wydarzenia stworzone przede wszystkim o deweloperach aplikacji, którzy chcą poznać nowości przygotowywane przez twórców na najbliższy czas. W praktyce jest to jednak także świetna okazja, by o nowych rozwiązaniach i oprogramowaniu opowiedzieć szerszej publiczności i zainteresować nimi media oraz docelowych użytkowników.

W ubiegłym roku podczas konferencji Build była mowa między innymi o nowościach, które trafią do pakietu Office 365 oraz Microsoft Launchera na Androida, z kolei w trakcie Google I/O 2018 dowiedzieliśmy się sporo o Androidzie 9 i rozwoju głosowego Asystenta. Można przypuszczać, że w tym roku podczas konferencji Google dowiemy się czegoś nowego o Androidzie i jego rozwoju pod kątem smartfonów ze składanymi wyświetlaczami. Takie nowości były już bowiem zapowiadane wcześniej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)