Microsoft Build 2019 ma się rozpocząć w drugim tygodniu maja. Termin konferencji trafił do sieci

Strona główna Aktualności
image
Data konferencji Build 2019 jest już znana, fot. materiały prasowe Microsoft

O autorze

Wszystko wskazuje na to, że dzień rozpoczęcia konferencji Microsoft Build 2019 nie jest już tajemnicą. Jak zauważa serwis MSPoweruser, w internecie pojawiła się wiarygodna informacja, która zdradza, iż spotkanie rozpocznie się 7 maja. Źródło tej wiadomości jest jednak dość niespodziewane. Informacja o dacie znalazła się bowiem na stronie konkursu Microsoft Graph Security Hackathon, w którym jedną z nagród głównych jest bilet wstępu na wspomniane wydarzenie.

Wzmianka o terminie konferencji pojawiła się obok innych informacji o nagrodzie dla zwycięzcy. Microsoft Build 2019 odbędzie się w Seattle i – podobnie jak rok temu – potrwa od 7 do 9 maja. Zwycięzca nie tylko będzie mógł wziąć udział w konferencji, ale dostanie także możliwość wystąpienia przed publicznością, choć sam dojazd na wydarzenie musi już zorganizować i opłacić we własnym zakresie. Oprócz tego, pierwsze miejsce w konkursie nagradzane jest kwotą 10 tysięcy dolarów, a dodatkowym wyróżnieniem (nie tylko zresztą dla zwycięzcy) będzie wzmianka we wpisie blogowym.

Konferencja Microsoft Build to regularnie organizowane wydarzenie, które tworzone jest przede wszystkim z myślą o twórcach aplikacji wykorzystujących środowisko Windows czy chmurę Microsoft Azure. W trakcie kilku dni wygłaszane są dziesiątki prezentacji, a uczestnicy mają okazję poznać nowe rozwiązania, które później będą wykorzystywać w pracy. W praktyce Build to jednak nie tylko gratka dla programistów. Konferencja jest także świetną okazją do zaprezentowania funkcji, które dopiero trafią do Windowsa czy innych produktów Microsoftu – wydarzenie może być więc także ciekawe dla samych użytkowników wspomnianego oprogramowania.

W 2018 roku podczas tego wydarzenia dowiedzieliśmy się na przykład o planowanej jeszcze wtedy aplikacji Twój telefon, czyli programie pozwalającym synchronizować zdjęcia oraz wiadomości pomiędzy smartfonem a komputerem. Aplikacja ostatecznie pojawiła się w Windows 10 stosunkowo niedawno, wraz z październikową aktualizacją, z której na tę chwilę nadal korzysta tylko niewielka część osób z tym systemem.

© dobreprogramy