Google Images z sortowaniem tematycznym

Wojciech Cybulski

10.05.2011 00:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyszukiwarka obrazków Google wzbogaciła się o nowy mechanizm tematycznego sortowania wyników - czytamy na oficjalnym blogu Google.

Nowa funkcja ma ułatwić życie osobom, które szukają czegoś konkretnego, lecz nie wiedzą, jak sformułować swoje zapytanie. Po wpisaniu ogólnego hasła wyszukiwarka wyświetli kilka propozycji zawężenia wyszukiwania wraz z wynikami dla konkretnych haseł. Zdaniem Google nowa funkcja może być także wykorzystana do szybkiego zorientowania się w wybranym temacie. Przykładowo wpisując hasło "dog" uzyskamy informację zwrotną w postaci rozpiski najpopularniejszych ras psów. Podobnie, gdy zapytamy wyszukiwarkę o kwiaty, uzyskamy listę i wizualizację wybranych odmian kwiatów. Nowa funkcja bazuje na zaawansowanym algorytmie badającym relacje między zdjęciami wzbogaconym o elementy zaczerpnięte z Google Image Swirl oraz Similar Images. Sortowanie tematyczne można włączyć w prosty sposób w panelu bocznym. Google przygotował film demonstracyjny, który prezentuje działanie opisanej funkcji.

Sortowanie tematyczne jest aktualnie dostępne w angielskiej wersji językowej Google. Można jednak oczekiwać, że z czasem opisana funkcja trafi do regionalnych wersji wyszukiwarki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)