Google: koniec testów silnika Caffeine

Redakcja

11.11.2009 11:48

O nowym silniku wyszukiwania, nad którym pracuje firma Google, po raz pierwszy informowaliśmy w sierpniu. Rozwiązanie to ma być znacznie szybsze i dużo bardziej precyzyjne w podawaniu wyników. Wszystko wskazuje na to, że Caffeine już niedługo oficjalnie ujrzy światło dzienne. Jak poinformowała spółka z Mountain View, testy zostały właśnie pomyślnie zakończone.

Przypomnijmy, że do tej pory wszyscy chętni mogli testować nowy silnik Google na specjalnie stworzonej do tego witrynie. Została ona jednak zamieniona na monit informujący o tym, że testy Caffeine właśnie się zakończyły.

Wierzymy, że projekt Caffeine jest gotowy do tego, by zaprezentować go szerszej grupie odbiorców. Już niedługo silnik ten zostanie udostępniony publicznie i korzystać będzie, przynajmniej na początku, z jednego centrum informacyjnego. Testy nie są już potrzebne, jednak chcieliśmy podziękować za pozytywny wkład, jaki w rozwój Caffeine wniosło wielu programistów oraz twórców stron WWW - czytamy w informacji opublikowanej przez Google.

Warto przypomnieć, że wyszukiwarka Google nie przejdzie żadnych zmian wizualnych. Docelowo wprowadzony ma zostać jedynie nowy silnik, który zapewnić ma szybsze indeksowanie, lepszą trafność i kompleksowość wyszukiwania oraz inne cechy poprawiające funkcjonalność. Póki co, Google nie podało żadnej informacji dotyczącej dokładnej daty udostępnienia nowego silnika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)