Google kupiło Bump, alternatywę dla NFC

Google kupiło Bump, alternatywę dla NFC

Marcin Paterek
17.09.2013 12:38

Google co jakiś czas wybiera się na zakupy, włączając do grona swoich pracowników firmy pracujące nad mniej lub bardziej obiecującymi projektami. Tym razem wybór padł na Bump Technologies — twórców aplikacji Bump, która bez użycia NFC pozwala dzielić się plikami z osobami w otoczeniu. Szczegóły przejęcia nie zostały ujawnione, ale niepotwierdzone źródła podają, że kwota transakcji wyniosła między 30 a 60 mln dolarów.

350041675990722497

Bump w wersji dla iOS i Androida wykorzystuje zamontowane w smartfonie albo tablecie czujniki do wykrycia „zderzenia”. Jeśli do niego dojdzie, sygnał wysyłany jest do serwerów, a tam algorytm stara się dopasować przesłane informacje do podobnych sygnałów w okolicy. Na tej podstawie urządzenia są kojarzone i nawiązują ze sobą połączenie. Jako że Bump nie korzysta z NFC, do działania potrzebuje aktywnego połączenia z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub komórkowej.

Choć założone w 2008 r. Bump Technologies w minionych latach otrzymało w sumie blisko 20 mln dolarów dofinansowania, a darmowa aplikacja została pobrana ponad 125 mln razy, jej twórcy ostatnio zapadli w tajemniczy marazm i projekt powoli zaczął odchodzić w zapomnienie. Jak zapewnia David Lieb, szef firmy, Bump i Flock (uruchomiona rok temu usługa do tworzenia wspólnych albumów zdjęć) mimo przejęcia przez Google będą dalej funkcjonować.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)