Google kupuje Episodic - kolejne wzmocnienie dla YouTube

Google kupuje Episodic - kolejne wzmocnienie dla YouTube

Wojciech Cybulski
03.04.2010 16:55

Episodic, niewielka firma z San Francisco zajmująca się tworzeniem platform do transmitowania wideo na żywo oraz dostarczaniem wideo na żądanie poinformowała na łamach swojego bloga, że została przejęta przez Google.

Pracownicy Episodic wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenia mają pomóc inżynierom Google w bardziej skutecznym dostarczaniu materiałów wideo poprzez Internet, telefony komórkowe i urządzenia wspierające protokół IPTV. Episodic i Google mają wspólną wizję wideo w Sieci. Oba zespoły skupiają się na tworzeniu wartościowych rozwiązań dla widzów oraz dostarczania wydajnych i elastycznych platform dla wydawców, dystrybutorów i reklamodawców. Cieszymy się, że dołączamy do utalentowanego zespołu Google i będziemy mogli tworzyć korzystne rozwiązania dla widzów i dostawców treści - napisali w oświadczeniu Noam Lovinsky oraz Matias Cudich, współzałożyciele Episodic. Co ważne, dotychczasowi klienci firmy cały czas będą obsługiwani zgodnie z podpisanymi umowami, a kadra Episodic w całości przeniesie się do Google. Firma nie zdradziła, na jakich warunkach została wykupiona przez internetowego giganta.

Przejęcie Episodic pozwoli firmie Google na umocnienie swojej pozycji na rynku materiałów wideo i być może przyczyni się do zwiększenia rentowności serwisu YouTube, do którego Google póki co musi stale dopłacać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)