Google Maps: problem, który może utrudnić nawigację

Google Maps: problem, który może utrudnić nawigację

Przykładowa trasa w Google Maps
Przykładowa trasa w Google Maps
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.05.2023 10:54

Google Maps i sporadycznie inne aplikacje nawigacyjne nie działają ostatnio zbyt stabilnie w Androidzie Auto. Użytkownicy zgłaszają, że po jednoczesnym uruchomieniu odtwarzacza muzyki i nawigacji GPS, mapa staje się mało responsywna i finalnie nawet całkowicie zawiesza.

Na problem dotyczący Map Google zwrócił uwagę serwis autoevolution. Jak się bowiem okazuje, to najczęściej ta nawigacja ma problem po równoczesnym włączeniu odtwarzacza muzyki w systemie Android Auto. Użytkownicy relacjonują, że aplikacja sukcesywnie coraz mniej płynnie reaguje na polecenia, do momentu aż całkowicie się zawiesi.

Jak zwykle w przypadku usterek powiązanych z Androidem Auto, trudno jednozncznie stwierdzić, co powoduje problem. Kombinacji telefonów, wersji aplikacji (w tym samych Map Google) i wreszcie samochodów jest na tyle dużo, że analiza usterki może być czasochłonna i możliwa jedynie dla zespołu programistów po zebraniu odpowiedniej liczby raportów.

Wstępna analiza sugeruje jednak, że problem dotyczy wszystkich użytkowników Google Maps, którzy zainstalowali Androida Auto 9.0 lub nowszego. W praktyce może to więc oznaczać znakomitą większość kierowców (bowiem najświeższe wydanie to Android Auto 9.5). Autoevolution zauważa, że dotąd nie znalazło się jednoznaczne rozwiązanie, które eliminuje zawieszanie się Map Google, a trzeba podkreślić, że pojawiają się także pojedyncze zgłoszenia podobnych błędów dotyczące np. Waze'a, toteż propozycja instalacji alternatywnej nawigacji w Androidzie Auto niekoniecznie przyniesie skutek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić smartfon Huawei P60 Pro?

Na pocieszenie pozostaje dodać, że problem zdaje się nie być powiązany z wdrażaniem interfejsu Coolwalk. Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i nie zapominać o bieżącej aktualizacji aplikacji w telefonie, by zapewnić sobie ciągły dostęp do najnowszych wersji z poprawkami. Przypominamy, że smartfony z Androidem 10 i nowszym powinny aktualizować Androida Auto automatycznie, jako że jest integralną częścią systemu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)