Android Auto 9.5 do pobrania. Google nie zdradza szczegółów

Android Auto 9.5 do pobrania. Google nie zdradza szczegółów

Android Auto i interfejs Coolwalk
Android Auto i interfejs Coolwalk
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
08.05.2023 14:15

Android Auto 9.5 jest już dostępny dla kierowców. Oznacza to kolejny pakiet poprawek, które w praktyce pozostają tajemnicą do odkrycia przez samych użytkowników - Google standardowo nie precyzuje, co poprawiono w danym wydaniu Androida Auto.

W tle nadal trwa natomiast wdrażanie interfejsu Coolwalk. Warto przypomnieć, że to modyfikacja wprowadzająca dzielony ekran do Androida Auto, która jest zmianą aktywowaną po stronie serwera. W praktyce nie ma więc znaczenia dokładny numer wersji Androida Auto zainstalowanego w telefonie. Potrzeba jedynie trochę szczęścia.

Android Auto 9.5 to kolejne wydanie, które przynosi poprawki "pod maską", a tych nie widać na pierwszy rzut oka i muszą je odkryć sami kierowcy. Niedawno opisywaliśmy między innymi problem z brakiem komunikatów głosowych po aktualizacji nawigacji Waze - choć w tym przypadku poprawki należy się spodziewać raczej ze strony programistów nawigacji, nie można wykluczyć, że Android Auto 9.5 w jakiś sposób pomoże rozwiązać tę usterkę.

Interfejs Coolwalk jest wdrażany równolegle z odświeżonym ekranem odtwarzania multimediów. Ten jest wspólny dla wszystkich odtwarzaczy w Androidzie Auto i wprowadza poziomy pasek przewijania utworów, który można dotykać, by przesunąć punkt odtwarzania w inne miejsce. Przed tą modyfikacją przewijanie utworów w Androidzie Auto w ogóle nie było możliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)