Google Pay zmienia się w złożony system zarządzania finansami

Google Pay zmienia się w złożony system zarządzania finansami

fot. Google
fot. Google
19.11.2020 10:28, aktualizacja: 19.11.2020 14:34

Google Pay przekształca się ze zwykłego systemu płatności i robi krok ku temu, by stać się kompleksowym systemem zarządzania naszym budżetem.

Firma Google chce, aby w przyszłości nowa wersja Google Pay mogła zastąpić mobilną bankowość i zaoferować jeszcze szersze możliwości.

Jedną z największych zmian, jakie wprowadza nowa wersja Google Pay jest możliwość bezpośredniego podpięcia karty płatniczej/kredytowej oraz - co ważniejsze - konta bankowego z pełnym dostępem do historii. Niestety, na tę chwilę jest to możliwe jedynie w USA. Zapowiedź firmy sugerowała jednak, że dostępność tej usługi będzie poszerzona.

Obraz

Ponadto Google od 2021 roku chce wprowadzić nową usługę Plex. Pozwoli ona bankom na partnerstwo z Google tak, aby ich klienci mogli używać Google Pay jako domyślnej aplikacji do bankowości.

Oprócz tego klienci banków partnerskich będą mogli skorzystać z kart płatniczych stworzonych przez Google'a. Mają one oferować dodatkową funkcjonalność, która jest unikatowa dla Google Pay, choć nie przedstawiono jeszcze szczegółów.

Dużym udogodnieniem w Google Pay ma być możliwość przeszukiwania rachunków. Każdą transakcję, jaką dokonaliśmy przez Pay będzie można wyszukać i przejść do konkretnego kupionego produktu - tutaj także pomoże integracja z rachunkami i Gmailem.

Czyli w rzeczywistości mamy jeszcze bardziej rozbudowaną historię płatności niż ta, którą pokaże nam bank w przypadku naszego konta bądź karty kredytowej.

Ponadto nowa wersja Pay ma oferować nam opcję tworzenia budżetu domowego i monitorowania naszych wydatków oraz oszczędności.

Nowe Google Pay to także możliwości otrzymywania ofert, które sklepy czy biznesy oferują rabaty lub akcje typu cash-back. Personalizowanie ich pod siebie wymaga wyrażenia zgody z naszej strony - nie będą one włączone domyślnie.

Google Pay pozwala również na odnajdywanie naszych kontaktów Google oraz bycie odnajdywanym przez znajomych - aby wysyłać lub odbierać płatności.

Tutaj mogą pojawić się jak najbardziej słuszne obawy w związku z prywatnością. Zapewnia, że informacje z Pay nigdy nie będą sprzedawane stronom trzecim, ani nigdy udostępniane innym serwisom Google.

Na razie w Polsce z tych nowych funkcji nie skorzystamy, aczkolwiek wpis na blogu Google'a sugerował, że w przyszłości firma poszerzy swoją usługę. Warto się więc jej rozwojowi bacznie przyglądać.

Redakcja dobreprogramy zapytała Adama Malczaka, rzecznika polskiego oddziału Google o plany firmy o wprowadzenie tych funkcji do naszego kraju. Oto odpowiedź: "choć nowa wersja Google Pay na razie została uruchomiona na rynku amerykańskim, to oczywiście przyglądamy się temu jak możemy te nowe możliwości wprowadzić na innych rynkach."

Google Pay w "starej wersji", która obowiązuje w Polsce na Androida można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)