Google Pay

Strona główna Android Zakupy Inne programy do zakupów
Pobierz program
lub zeskanuj:

Google Pay to aplikacja Google przeznaczona do realizowania transakcji bezgotówkowych. Dzięki niej możliwe jest wygodne opłacanie zakupów wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe.

Aplikacja działa w oparciu o emulację kart, przez co rozpoczęcie korzystania z niej wiąże się z dodaniem danych o kratach płatniczych. Android Pay automatycznie doda karty, które użytkownik wcześniej powiązał ze swoim kontem Google. Możliwe jest także zeskanowanie karty za pomocą kamery, aplikacja samodzielnie rozpozna jej dane.

Następnie informacje o karcie przekazywane są za pośrednictwem modułu NFC do terminalu, dzięki czemu za pomocą smartfonu można płacić dokładnie w taki sam sposób, jak kartą płatniczą. Transakcje na kwotę przekraczającą 50 zł należy autoryzować PIN-em.

Android Pay umożliwia emulowanie wielu kart, użytkownik może wybrać tę, którą chce zapłacić za zakupy. Ich reprezentacja w aplikacji odpowiada fizycznemu wyglądowi. Ponadto dostępna jest także lista ostatnich transakcji, wraz z datą, kwotą i informacjami o miejscu, w którym użytkownik płacił.

Uwaga

Google Pay jest dostępne tylko na smartfony wyposażone w moduł NFC, które nie zostały zrootowane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Pay połączy płatności mobilne, zakupy i przelewy w jednej aplikacji

55
20.02.2018  •  Anna Rymsza

Google stara się ułatwić nam płatności i rozliczenia, ale by to zrobić, znów musi połączyć kilka produktów w jeden. Portfel Google, API Pay With Google i Android Pay od dziś funkcjonują pod wspólną nazwą Google Pay. Usługa obejmie zarówno płatności peer-to-peer między znajomymi (dawniej Google Wallet), jak i możliwość płacenia za zakupy telefonem przy fizycznych terminalach i online. Nowa aplikacja Google Pay jest właśnie wprowadzana do sklepu i dla wielu użytkowników dawna aplikacja Android Pay jest już widoczna jako Google Pay. Jeśli już korzystacie z aplikacji, nie musicie nic robić –…

Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

62
08.01.2018  •  Maciej Olanicki

Google ogłosiło właśnie zmiany w swoich usługach płatniczych. Do dyspozycji użytkowników, przynajmniej na razie, nie zostaną jednak oddane nowe możliwości. Google zdecydowało się po prostu ujednolicić metody płatności i połączyć je jedną wspólna marką – Google Pay. Droga do Android Pay i autouzupełniania formularzy płatniczych nie była prosta. Wszystko zaczęło się od Google Checkout, by następnie wyewoluować w Google Wallet. Dziś korzystamy z Android Pay, jednak tylko przy płatnościach mobilnych. Za zakupy w Internecie możemy zapłacić z wykorzystaniem automatycznego wypełniania formularzy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza