r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Pay

Strona główna Android Zakupy Inne programy do zakupów

Google Pay to aplikacja Google przeznaczona do realizowania transakcji bezgotówkowych. Dzięki niej możliwe jest wygodne opłacanie zakupów wszędzie tam, gdzie dostępne są płatności zbliżeniowe.

Aplikacja działa w oparciu o emulację kart, przez co rozpoczęcie korzystania z niej wiąże się z dodaniem danych o kratach płatniczych. Android Pay automatycznie doda karty, które użytkownik wcześniej powiązał ze swoim kontem Google. Możliwe jest także zeskanowanie karty za pomocą kamery, aplikacja samodzielnie rozpozna jej dane.

Następnie informacje o karcie przekazywane są za pośrednictwem modułu NFC do terminalu, dzięki czemu za pomocą smartfonu można płacić dokładnie w taki sam sposób, jak kartą płatniczą. Transakcje na kwotę przekraczającą 50 zł należy autoryzować PIN-em.

Android Pay umożliwia emulowanie wielu kart, użytkownik może wybrać tę, którą chce zapłacić za zakupy. Ich reprezentacja w aplikacji odpowiada fizycznemu wyglądowi. Ponadto dostępna jest także lista ostatnich transakcji, wraz z datą, kwotą i informacjami o miejscu, w którym użytkownik płacił.

Uwaga

Google Pay jest dostępne tylko na smartfony wyposażone w moduł NFC, które nie zostały zrootowane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Pay połączy płatności mobilne, zakupy i przelewy w jednej aplikacji

55
20.02.2018  •  Anna Rymsza

Google stara się ułatwić nam płatności i rozliczenia, ale by to zrobić, znów musi połączyć kilka produktów w jeden. Portfel Google, API Pay With Google i Android Pay od dziś funkcjonują pod wspólną nazwą Google Pay. Usługa obejmie zarówno płatności peer-to-peer między znajomymi (dawniej Google Wallet), jak i możliwość płacenia za zakupy telefonem przy fizycznych terminalach i online. Nowa aplikacja Google Pay jest właśnie wprowadzana do sklepu i dla wielu użytkowników dawna aplikacja Android Pay jest już widoczna jako Google Pay. Jeśli już korzystacie z aplikacji, nie musicie nic robić –…

Google Pay – Android Pay i inne usługi płatnicze Google od teraz pod nową marką

62
08.01.2018  •  Maciej Olanicki

Google ogłosiło właśnie zmiany w swoich usługach płatniczych. Do dyspozycji użytkowników, przynajmniej na razie, nie zostaną jednak oddane nowe możliwości. Google zdecydowało się po prostu ujednolicić metody płatności i połączyć je jedną wspólna marką – Google Pay. Droga do Android Pay i autouzupełniania formularzy płatniczych nie była prosta. Wszystko zaczęło się od Google Checkout, by następnie wyewoluować w Google Wallet. Dziś korzystamy z Android Pay, jednak tylko przy płatnościach mobilnych. Za zakupy w Internecie możemy zapłacić z wykorzystaniem automatycznego wypełniania formularzy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.