Google Pixel nie dla Polaków. Czy ktoś z tego powodu będzie płakał?

Google Pixel nie dla Polaków. Czy ktoś z tego powodu będzie płakał?

Google Pixel nie dla Polaków. Czy ktoś z tego powodu będzie płakał?
28.09.2016 10:04

Google Pixel nie jest dla Polaków, więc przestańcie sięekscytować nowymi smartfonami Google’a (jeśli sięekscytowaliście). Flagowe, kosztowne smartfony, które miałyby byćwzorcowymi telefonami z Androidem, bezpośrednimi rywalami iPhone’a,nie pojawią się oficjalnie na naszym rynku.

Polski oddział Google’a przekazując taką informację onastępcach Nexusów serwisowi Telix.pl, nie przedstawił powodówtakiego stanu rzeczy, można jednak podejrzewać, że chodzi o brakpolonizacji interfejsu google’owych aplikacji przygotowanychspecjalnie dla Pixela. Zapewne pierwsze serie modeli Pixel i Pixel XLotrzymają jedynie najpopularniejsze języki europejskie iazjatyckie, z którymi dziś dobrze działa nowy inteligentnyAsystent Google.

W sytuacji, gdy nawet chińskie Xiaomi jest w stanie przygotowaćspolonizowaną wersję swojej nakładki (a właściwie więcej, niżtylko nakładki) MIUI 8, zachowanie Google’a pokazuje tylko, że zperspektywy Kalifornii nie jesteśmy ważnym rynkiem. Może jednak nadecyzję wpłynęła też kwestia potencjału rynkowego.

649 dolarów za standardowego Pixela?
649 dolarów za standardowego Pixela?

Pixel jest po prostu bardzo drogi, jak na wyprodukowany przez HTCtelefon z Androidem. Podstawowy model Pixela kosztować ma w USA 649dolarów, w zamian oferując ekran o przekątnej 5 cali wrozdzielczości FullHD, Snapdragona 820, 4 GB RAM, 32 GB pamięcimasowej oraz kamery 12 MP f/1.8 i 8 MP f/2.0, w trzech małospektakularnych wersjachkolorystycznych.

I ten Pixel, kosztujący tyle co nowy iPhone 7, ma rywalizować zesprzętem Apple’a, napędzanym procesorem A10 Fusion, który wwielu obciążeniach roboczych okazuje się być szybszymniż procesory laptopowe? Powodzenia, Google, tak się kończyzależność od innych: to inni dyktują, co jest wąskim gardłemtwojego procesu innowacyjnego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)