Google pozwoli edytować zrzuty ekranu. Przydatna nowość czy zbędny dodatek?

Google pozwoli edytować zrzuty ekranu. Przydatna nowość czy zbędny dodatek?19.02.2018 15:24
Google pozwoli edytować zrzuty ekranu. Przydatna nowość czy zbędny dodatek?

Wykonywanie zrzutów ekranu w Androidzie nie jest szczególnie kłopotliwe, ale to od producenta konkretnego smartfonu (lub użytkownika, jeśli zechciał pobrać dodatkową aplikację) zależy w jakim stopniu jest to wygodne i czy możliwa jest dodatkowa edycja. W Google zauważono, że wykonywanie zrzutów to często wykorzystywana funkcjonalność, toteż zdecydowano się rozszerzyć w tym zakresie możliwości aplikacji Google instalowanej standardowo w każdym nowym Androidzie.

Nowa funkcjonalność zaimplementowana jest już w najnowszej wersji testowej aplikacji. Kiedy korzystając z wyszukiwarki w ramach aplikacji Google wykonamy zrzut ekranu, zostaniemy zapytani, czy wykonujemy je często, a jeśli tak – czy interesuje nas dodatkowa możliwość edycji. Jeśli tak, konieczne będzie dodatkowo udzielenie aplikacji uprawnienia dostępu do plików. Od tego momentu każdy wykonany tu zrzut ekranu będzie mógł być dodatkowo edytowany.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie należy się jednak spodziewać rozbudowanych opcji graficznych. Edycja oznacza tu jak na razie jedynie możliwość kadrowania oraz dodania odręcznego rysunku czy notatki w jednym z kilku dostępnych kolorów. Na tym koniec. Możliwe jest także udostępnianie zrzutu ekranu, w typowy dla Androida sposób – z wykorzystaniem dowolnej aplikacji, która to umożliwia.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto również podkreślić, że wbudowany edytor zadziała jak na razie wyłącznie w aplikacji Google. Nie wiadomo na razie, czy firma planuje rozszerzyć jego funkcjonalność na tyle, by był dostępny z dowolnego poziomu Androida, co z pewnością jest wyczekiwaną przez użytkowników opcją.

Jak wspomniano na początku, nowa funkcjonalność dostępna jest na razie wyłącznie w wersji beta aplikacji Google. Chcąc przystąpić do testów konieczne jest odwiedzenie strony aplikacji w Sklepie, a tam skorzystanie z opcji Zostań betatesterem. Proces może zająć kilka minut, na koniec trzeba jeszcze ręcznie zaktualizować program. Sama aplikacja dostępna jest natomiast do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)