Google Search Lite – dostępna lżejsza wersja mobilnej wyszukiwarki

Google Search Lite – dostępna lżejsza wersja mobilnej wyszukiwarki

Google Search Lite – dostępna lżejsza wersja mobilnej wyszukiwarki
18.08.2017 11:54

W dobie coraz bardziej spuchniętych mobilnych aplikacji, zapanował trend na wydawanie ich odchudzonych wersji, najczęściej określanych jako lite. Google opublikowało właśnie aplikację Search Lite, która jest lżejszą wersją mobilnej wyszukiwarki, dającą dodatkowo dostęp do popularnych usług Google, oczywiście również nastawionych na zmniejszenie zużycia transferu oraz zasobów smartfona.

Sposób zareklamowania Search Lite był interesujący, bowiem Google wykorzystało do tego reklamy na Facebooku, zachęcając potencjalnych użytkowników do testowania nowej aplikacji. Reklama skierowana była do mieszkańców Indonezji. Aplikacji nie znajdziecie w sklepie Google Play, ale możecie ją już pobrać z naszej bazy oprogramowania. Należy jednak pamiętać, że wciąż mamy do czynienia w wersją testową, a więc mogącą sprawiać problemy.

Obraz

Search Lite ma być przeznaczony dla osób mieszkających w krajach rozwijających się. Głównym założeniem jest zapewnienie szybkiego i wygodnego dostępu do usług Google przy jednoczesnym nastawieniu na mniejsze zużycie pakietu internetowego oraz mniejszych wymagań dotyczących wydajności smartfona. Aplikacja wygląda prosto, nie ma rozbudowanych animacji, ale w zamian jest faktycznie szczuplejsza i zwinniejsza od podstawowego Google Search.

Centrum aplikacji jest ekran główny. Przy domyślnych ustawieniach znajdziemy na nim wyszukiwarkę, newsy, wyszukiwarkę obrazów, pogodę, nawigację pokazującą najbliższe miejsca (np. restauracje), tłumacza oraz zapisane strony. Zapisane strony to jeden z głównych ukłonów w stronę oszczędzenia pakietu danych. Możemy bowiem pobrać stronę, będąc podpiętym do szybkiej sieci Wi-Fi, by potem mieć do niej dostęp w trybie offline.

Obraz

Główny ekran możemy personalizować. Wybierzemy tapetę oraz kategorie dostępnych skrótów do usług Google. Co ciekawe, pasek wyszukiwarki został umieszczony na dole. Umożliwia on wyszukiwanie tekstowe oraz z wykorzystaniem głosu.

Obraz

Jeśli zaś chodzi o kolejne ustawienia mające zmniejszyć zużycie danych, to znajdziemy opcje używania lżejszych wersji stron internetowych i wymuszenie korzystania z wbudowanej przeglądarki internetowej. Dostarczona przeglądarka nastawiona jest na zmniejszenie zużycia danych oraz zapewnia szybki dostęp do funkcji pobrania strony do zakładki offline.

Aplikację pobierzecie z naszej bazy. Podczas wstępnej konfiguracji proszeni jesteśmy o wybór języka. Na liście nie jest widoczny angielski, ale kliknijcie od razu na przycisk Done, a aplikacja uruchomi się w wersji z językiem angielskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)