Google szpiegował użytkowników - teraz przeprasza i zapowiada poprawę

Google szpiegował użytkowników - teraz przeprasza i zapowiada poprawę

Wojciech Cybulski
23.10.2010 18:12, aktualizacja: 23.10.2010 23:35

Google oficjalnie przyznał, że wskutek przechwytywania danych użytkowników wszedł w posiadanie bardzo poufnych informacji - równocześnie firma przeprasza i opisuje zmiany, które poczyniła by podobne sytuacje nie miały już miejsca.

Google poddał weryfikacji dane, które udało mu się przechwycić od użytkowników podczas wykonywania zdjęć dla usługi StreetView. Jak się okazało, wśród przejętych informacji znalazły się całe wiadomości e-mail, wpisywane przez użytkowników adresy URL oraz hasła do odwiedzanych przez internautów serwisów. Google zapowiedział, że usunie zebrane dane tak szybko, jak to tylko możliwe. Ponadto przedstawiciele korporacji opisali zmiany, jakie poczyniono, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Firma powołała nowego dyrektora, którego jedynym zajęciem będzie dbanie o procedury prywatności - ma on pilnować, by żadne produkty i działania Google nie naruszały prywatności użytkowników. Google zadbał także o odpowiednią edukację swoich pracowników i wprowadził cykl szkoleń dotyczących zasad ochrony prywatności. Poczyniono także zmiany w szablonach określających różne etapy pracy nad projektami - nowe wytyczne zmuszają kierowników projektów do stworzenia odpowiedniej dokumentacji procedur prywatności i jasno określają obieg wrażliwych danych.

Google ma nadzieję, że wprowadzone zmiany organizacyjne i nowe procedury pozwolą uniknąć w przyszłości przypadków naruszenia prywatności użytkowników. Jak będzie w praktyce, czas pokaże.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)