Google+ szybko nie zniknie, właśnie otrzymaliśmy nową odsłonę serwisu

Google+ szybko nie zniknie, właśnie otrzymaliśmy nową odsłonę serwisu
18.11.2015 11:54
Google+ szybko nie zniknie, właśnie otrzymaliśmy nową odsłonę serwisu

Mimo wielu lat starań, zachęcania użytkowników i wpompowanych pieniędzy, serwis społecznościowy Google+ nie odniósł sukcesu, pozostając daleko w tyle za czołówką. Mogłoby się wydawać, że Google w końcu uśmierci swój produkt. Natomiast firma oddała nam nową wersję serwisu z bardziej intuicyjnym interfejsem.

Google+ zdobył przydomek pustyni z kilkoma użytkownikami, gdzie nowy post jest prawdziwą rzadkością. W rzeczywistości nie jest tak tragicznie, ten serwis społecznościowy żyje, widzimy to zwłaszcza jeśli należymy do kilku grup dyskusyjnych. Oczywiście o liczbach osiąganych przez Facebooka, Google może tylko pomarzyć. Dodatkowo mimo wyłożonych pieniędzy oraz ciągłego wprowadzania nowych elementów, praktycznie nic się nie zmieniło, użytkowników zbytnio nie przybywa.

350158492725962689

Pojawiały się już niepotwierdzone informacje, że Google w końcu uśmierci własny serwis społecznościowy, ponieważ dalsza walka o nowych użytkowników na rynku zdominowanym przez Facebooka nie ma sensu. Jednak wprowadzony dzisiaj nowy wygląd świadczy, że plany są wręcz przeciwne, w Mountain View nadal wierzą w Google+. Nowa odsłona to przede wszystkim nastawienie na założenia Material Design – większa przejrzystość, górna belka w jaskrawym rzucającym się w oczy kolorze oraz pływający, znajdujący się w dolnym prawym rogu wirtualny przycisk.

350158492726093761

Google+ teraz podzielone jest na 5 głównych sekcji, wyraźnie widać, że nacisk położono na cieszące się dużą popularnością Kolekcje i Społeczności. Ukryto natomiast komunikator Hangoust, co jest posunięciem w złym kierunku. W końcu to on jest jednym z najważniejszych elementów Google+.

Na chwilę obecną prowadzone są testy nowej odsłony Google+. Jeśli nadal nie widzicie zmienionego wyglądu, to możecie go włączyć sami, jest to banalnie proste. Wystarczy przejść do Dziennika aktywności Google+ i kliknąć na umieszczone na górze pole Szukaj.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)