Google szykuje całą platformę do gier

Google szykuje całą platformę do gier

Marcin Paterek
13.05.2013 12:15

Google Play Games — prawdopodobnie pod taką nazwą zadebiutuje usługa, której zadaniem będzie uprzyjemnić życie wszystkim osobom grającym na Androidzie. Google w ten sposób chce dogonić konkurencję i zarazem wprowadzić wiele elementów, które znamy z „większych” platform.

Obraz

Z przeprowadzonej przez Android Police analizy kodu źródłowego aplikacji Google Play Services wynika, że nowa usługa będzie czymś na kształt Steama czy Apple Game Center. Elementarną zmianą, o którą internauci prosili już od dawna, będzie możliwość zapisywania stanów gier w chmurze. Oprócz tego koncern ma zamiar wprowadzić także mechanizm dobierania kompanów do rozgrywki w trybie wieloosobowym (toczonej w turach lub w czasie rzeczywistym, zależnie od gatunku gry). Do wspólnej zabawy będzie można zapraszać znajomych, z którymi będziemy się porozumiewać za pomocą wbudowanego czatu. Z kolei uzyskane w grze wyniki powędrują do globalnych tabel rankingowych, które oczywiście będzie można zawęzić jedynie do naszych znajomych z Google+. Na portalu społecznościowym zintegrowanym z Google Play Games będzie można też pochwalić się zdobytymi osiągnięciami.

Zdecydowana większość ukrytych w kodzie funkcji wciąż nie działa. Niewykluczone jednak, że usługa zostanie oficjalnie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu — już w środę rozpoczyna się konferencja Google I/O.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)