Google szykuje możliwość czytania SMS-ów w przeglądarce

Google szykuje możliwość czytania SMS‑ów w przeglądarce

Google szykuje możliwość czytania SMS-ów w przeglądarce
09.02.2018 10:58, aktualizacja: 14.02.2018 20:02

Korzystający z „czystego” Androida lub tylko aplikacji Wiadomości do czytania SMS-wkrótce dostaną niespodziankę. Google szykuje możliwość obsługi wiadomości tekstowych z przeglądarki na komputerze.

Na smartfony użytkowników dociera właśnie nowa wersja aplikacji Google'a do obsługi SMS-ów. Zmian w interfejsie nie zauważymy, ale nie oznacza to, że nie ma nowości. Plik APK został już przeanalizowany i udało się odnaleźć wskazówki dotyczące trzech obszarów: wspomnianej wyżej komunikacji z przeglądarką, czatu RCS i płatności za zakupy SMS-em.

Komunikacja z przeglądarką będzie wyglądać podobnie do tego, co umożliwia nam obecnie komunikator Google Allo. W przygotowaniu jest interfejs, który będziemy mogli otworzyć w osobnej karcie. Po sparowaniu z telefonem umożliwi on odczytywanie i wysyłanie SMS-ów, MMS-ów i prawdopodobnie także wiadomości RCS (Rich Communication Services).

Konfiguracja połączenia Wiadomości dla Androida z przeglądarką będzie przebiegać tak samo, jak Allo czy WhatsAppa – wyświetlony zostanie kod QR, który trzeba będzie zeskanować smartfonem. Nie powinno być problemów z obsługą wiadomości w popularnych przeglądarkach. W aplikacji mobilnej zobaczymy listę autoryzowanych urządzeń i będzie można w dowolnym momencie odłączyć któreś z nich. Nazwa kodowa projektu to Ditto, ale prawdopodobnie będzie nazywać się Messages for Web, gdy (jeśli) wejdzie do użytku. Posiadacze urządzeń z jabłkiem wiedzą, jak wygodne może być takie rozwiązanie.

Google wydaje się też forsować wykorzystanie komunikacji za pośrednictwem wiadomości RCS, które mają w przyszłości zastąpić przestarzałe SMS-y. Co ciekawe, firma z Mountain View próbuje w tej komunikacji pośredniczyć, zastępując operatora komórkowego.

<string name="conversation_list_fast_track_popup_title">New! Text over Wi-Fi and data</string> <string name="conversation_list_fast_track_paragraph">Plus get other chat features from Google like high-quality photo sharing. By continuing, you agree to the %1$s.</string>

W nowej wersji aplikacji znalazły się też ślady obsługi płatności, kierowanej do rozliczeń ze sklepami. Nie jest to funkcja, którą chcielibyśmy widzieć w aplikacji do SMS-owania i jest spora szansa, że będzie działać tylko w wybranych krajach.

Opisane nowości są dopiero rozwijane i nie wiemy, kiedy trafią do rąk użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)