Google ulepsza wyszukiwarkę: nowe algorytmy i narzędzia oceny treści

Google ulepsza wyszukiwarkę: nowe algorytmy i narzędzia oceny treści

Google ulepsza wyszukiwarkę: nowe algorytmy i narzędzia oceny treści
Oskar Ziomek
25.04.2017 23:32

Jak twierdzi Google, wyszukiwanie zawsze można jakoś ulepszyć. Z taką myślą firma przystąpiła do wprowadzenia kilku nowości w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce. Od teraz za wyszukiwaniami w Google stać będą zmodyfikowane algorytmy, lepiej dopasowane do współczesnych realiów, a tym samym skuteczniej filtrujące wartościowe witryny od niepotrzebnego szumu.

Modyfikacja to odpowiedź na dane statystyczne związane z wyszukiwarką. Jak się okazuje, ułamek procenta wszystkich dziennych wyszukiwań w Google nie skutkuje znalezieniem przez użytkownika zadowalających wyników: proponowane strony są zupełnie niezwiązane z tematem lub związane, ale obraźliwe lub bezwartościowe.

By rozwiązać ten problem, na warsztat wzięto dwa elementy. Pierwszy z nich, to wytyczne, z których korzystają testerzy Google'a oceniający strony pod kątem ich wartości. Dokument zaktualizowano o szczegółowe przykłady nieodpowiednich wyników wyszukiwania na dane zapytanie, co ma prowadzić do dużo łatwiejszego i pozbawionego dylematów procesu oceniania treści.

Drugi element to same algorytmy wyszukujące i decydujące o kolejności wyników wyświetlanych na stronie. Jak zauważa Google, podczas ich działania, brane są pod uwagę setki czynników, które teraz zostały odpowiednio dostrojone, by uniknąć wpadek z wyświetlaniem treści niezwiązanych z rzeczywistym przedmiotem poszukiwań.

Algorytmy to jednak nie wszystko. Prócz modyfikacji od strony programistycznej, do wyszukiwarki Google trafia również drobiazg widoczny dla każdego użytkownika. Jest nim przycisk prześlij opinię, który od teraz widoczny będzie poniżej każdego szybkiego podglądu, automatycznie generowanego obok klasycznej listy wyników oraz bezpośrednio przy panelu autouzupełniania.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po jego wybraniu, na ekranie ukaże się możliwość przesłania opinii do każdego elementu, co przyczynić się ma do szybszego reagowania firmy na zgłaszane przez użytkowników błędy. Wszystko to razem ma sprawić, że wyszukiwarka Google będzie jeszcze dokładniejsza, a wspominany na wstępie ułamek niezadowalających wyników wyszukiwania – jeszcze bardziej zmaleje.

By uzupełnić zmiany wokół działania wyszukiwarki, Google poinformowało również o rozszerzeniu zakresu informacji, jakie można znaleźć o sposobie działania wyszukiwarki od kuchni. Zainteresowani mogą sięgnąć do poświęconej temu, anglojęzycznej witryny How Search works lub zajrzeć do Centrum Pomocy, które wzbogacono o informacje dotyczące autouzupełniania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)