Google usuwa Filmy Google Play z telewizorów. Koniec osobnej wypożyczalni

Strona głównaGoogle usuwa Filmy Google Play z telewizorów. Koniec osobnej wypożyczalni
13.04.2021 10:39
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński

Aplikacja Filmy Google Play zniknie z telewizorów Smart TV oraz przystawek telewizyjnych. Zmiany wejdą w życie latem 2021 r. i powinni na nie zwrócić uwagę osoby, które zakupiły w tej usłudze filmy.

bECMrMXp

Google żegna Filmy Google Play, czyli usługę kupowania i wypożyczania filmów i seriali. Zmiany mają wejść w życie od 15 czerwca 2021 r.

Nie obejrzymy już filmów za pomocą tej osobnej aplikacji, w tym na telewizorach (marek Samsung, LG i Vizio) i przystawkach (np. Nvidia Shield TV) i może być to uniedogodnienie dla części użytkowników. Dobra wiadomość natomiast jest taka, że wszelkie zakupy (w tym kupno i wypożyczenie filmów) przechodzą w inne miejsce - YouTube i specjalną zakładkę.

Niestety z poziomu YouTube stracimy dostęp do zapisanych list oglądania z aplikacji Filmy Google Play. YouTube nie pozwoli nam również na dzielenie się naszymi filmami z rodziną.

bECMrMXr

Filmy Google Play na rynku polskim nie cieszyły się jednak zbyt dużą popularnością. Podczas gdy cały świat mógł liczyć na kopie w 4K Ultra HD, u nas wsparcie tej rozdzielczości zostało wprowadzone w maju 2020 r. Mimo wszystko serwisów TVOD, czyli oferujących wypożyczenie bądź kupno filmów za jednorazową opłatą - w Polsce jest nadal kilka, w tym Apple TV, Chili TV, Rakuten TV czy Cineman.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECMrMYn