Google wydał dodatek Chrome-To-Phone

Google wydał dodatek Chrome-To-Phone

Wojciech Cybulski
13.08.2010 12:54

Google udostępnił właścicielom telefonów z systemem Android interesujący dodatek dla przeglądarki Chrome. Jak czytamy na oficjalnym blogu Google Mobile, rozszerzenie Chrome-To-Phone pozwala na przeniesienie wybranych treści wprost z przeglądarki do telefonu z Androidem

Dodatek pozwala na bardzo łatwe zintegrowanie telefonu pracującego pod kontrolą systemu Android z przeglądarką internetową. Dodaje on do Chrome specjalny przycisk pozwalający na natychmiastowe wysłanie bieżącej strony www, mapy, klipu YouTube, numeru telefonu bądź tekstu do smartfona. Załóżmy, że znaleźliśmy w Sieci interesujący artykuł, jednak nagle musimy wyjść na ważne spotkanie. Wystarczy że klikniemy ikonkę rozszerzenia, a strona zostanie przesłana do naszego telefonu, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować lekturę po wyjściu z biura. Gdy chcemy zaś zamówić pizze i znajdziemy w Internecie telefon naszej ulubionej pizzerii, możemy go zaznaczyć i wysłać do telefonu, który od razu nawiąże połączenie z obsługą restauracji. Rozszerzenie pozwala także przenosić zaznaczone fragmenty teksu do schowka Androida oraz jest w stanie uruchomić w telefonie aplikację Google Maps z lokalizacją, którą znaleźliśmy na komputerze z przeglądarką Chrome. Jak w praktyce działa dodatek Chrome-To-Phone możemy przekonać się, oglądając przygotowany przez koncern film demonstracyjny. Rozszerzenie współpracuje z systemem Android 2.2 (Froyo).

Omawiany dodatek był przygotowywany przez Google od dłuższego czasu. Po raz pierwszy internetowy gigant wspomniał o nim podczas konferencji I/O. Rozszerzenie Chrome-To-Phone jest dostępne za darmo, a jego kod został upubliczniony na licencji Open Source.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)