Google wyłącza Cloud Print. Usługa przestanie działać już za kilka dni

Cloud Print przestanie działać [fot. Google]
Cloud Print przestanie działać [fot. Google]
Karolina Modzelewska

30.12.2020 10:13

Cloud Print przestanie działać 1 stycznia 2021 roku. Google uznał, że usługa, dzięki której możliwe było drukowanie z dowolnego urządzenia z połączeniem sieciowym, nie jest dłużej potrzebna.

Jak informowaliśmy już wcześniej pierwsze wzmianki o możliwości wyłączenia Cloud Print pojawiły się w 2019 roku. Google zdecydował, że usługa przestanie działać 1 stycznia 2021 roku.

Firma Google wprowadziła Cloud Print w 2010 roku, aby ułatwić drukowanie dokumentów osobom z urządzeniami z systemem operacyjnym Chrome. Były to czas, kiedy obsługa drukarek w Chromie nie była na najwyższym poziomie. Nowe rozwiązanie pozwalało drukować z dowolnej lokalizacji na dowolnej drukarce obsługującej chmurę Google. Warunkiem było sprawnie działające połączenie z internetem.

Dopiero w 2017 roku firma zdecydowała się na dodanie natywnej opcji drukowania. Usługa umożliwia podłączenie urządzeń z systemem operacyjnym Chrome do dowolnej zgodnej drukarki w sieci bez konieczności łączenia się z chmurą.

Aby uniknąć jakichkolwiek niedogodności związanych z wyłączeniem Cloud Print, warto przejrzeć ustawienia domyślnych opcji drukowania w Chrome i wybrać te, które są wciąż dostępne i działają zgodnie z naszymi preferencjami.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)