Google z nowym logo na nowe czasy. To ukłon w stronę Alphabetu?

Google z nowym logo na nowe czasy. To ukłon w stronę Alphabetu?

01.09.2015 21:04, aktual.: 02.09.2015 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

305 bajtów – tyle może zajmować w swojej najmniejszej formienowe logo Google, mające odzwierciedlać nowe sposoby, na jakieludzie odwiedzają Google.Dyskutować o umiejętnościach zatrudnionych w Mountain Viewprojektantów można długo, ale nie sposób zaprzeczyć temu, żenowa forma jest po prostu lżejsza i jakby bardziej zabawna. Dlaporównania, dotychczasowe logo zajmowało około 14 tys. bajtów.

Google, evolved

Który to już raz Google zmieniaswoje logo w ciągu tych ostatnich kilkunastu lat, tego już niejesteśmy pewni, ale pewni jesteśmy, że nie jest to zmiana po razostatni. Obecne logo to dobre logo na nasze czasy, w których usługiwielkiego G trafiają do użytkowników już wcale nie przedewszystkim przez stronę internetową w przeglądarce, ale poprzezprzeróżne aplikacje i urządzenia, od smartfonów po telewizory, aniektórzy mogą je zobaczyć nawet na wyświetlaczu samochodowegocentrum multimediów.

Nowe logo to także ukłon wstronę typografii użytej w logotypie firmy Alphabet, czyliholdingu, do którego dziś Google należy. Pozbycie się szeryfowegofontu, delikatniejsze barwy – to wszystko nie jest przypadkowe. Totakże forma, która ma łatwo pokazywać, jak Google działa dlaswoich użytkowników, czy to przez pismo, mowę czy dotyk.

[img=alphabet]Wraz ze zmianą logo firmydostajemy oczywiście modernizację identyfikacji wizualnejwykorzystywanej w innych usługach. Pojawia się w nich nowa forma G,w szczególności w wyszukiwarce (kolorowe G) i Google+ (białe,monochromatyczne G na czerwonej tarczy, z cieniem zgodnym z MaterialDesign).

Odświeżone logo usług i aplikacji Google'a
Odświeżone logo usług i aplikacji Google'a

Wszystkie te zmiany będą w ciągu najbliższych dnitrafiały do produktów i usług firmy z Mountain View, tak żepewnie o starym szeryfowym logo zapomnimy bardzo szybko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)