Google zablokuje aplikacje z reklamami na ekranie blokady w Androidzie

Google zablokuje aplikacje z reklamami na ekranie blokady w Androidzie01.12.2017 16:56
Google zablokuje aplikacje z reklamami na ekranie blokady w Androidzie

Google rozpoczyna walkę z twórcami aplikacji dla Androida, które wyświetlają natarczywe reklamy na ekranie blokady urządzeń. Od teraz będą się tu mogły pojawiać tylko wtedy, gdy jedynym celem wybranej aplikacji jest personalizacja widoku właśnie ekranu blokady. To zapis, który znalazł się w zaktualizowanym niedawno Centrum zasad dla programistów.

Wspomniany dokument to zbiór zasad, których programiści aplikacji dla Androida muszą przestrzegać, by ich aplikacje nie zostały zablokowane. Wspomina się tu między innymi o niewprowadzaniu użytkownika w błąd oraz umieszczaniu banerów w taki sposób, by nie kolidowały z obsługą pozostałych przycisków w aplikacji. Jak zauważa serwis Bleeping Computer, do zasad dołączył krótki zapis o ekranie blokady:

Jeżeli jedynym celem aplikacji nie jest blokowanie ekranu, nie może ona wprowadzać na zablokowanym ekranie urządzenia reklam ani funkcji umożliwiających programiście zarabianie.
350207337979799489

Mowa jest zresztą nie tylko o samych reklamach, ale także innych funkcjach umożliwiających zarabianie. Deweloperzy otrzymali już właściwe powiadomienia i mają 30 dni na dostosowanie swoich aplikacji, by były zgodne z nowymi zasadami. Zmiany związane z reklamami to nie jedyne wprowadzone w listopadzie. Poza nimi zaktualizowano również wytyczne dotyczące ocen treści, a także wymagania programu dla całej rodziny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)