Google: Zagraniczni hakerzy chcieli wpłynąć na kampanie Trumpa i Bidena

Google: Zagraniczni hakerzy chcieli wpłynąć na kampanie Trumpa i Bidena

Donald Trump. (Getty Images)
Donald Trump. (Getty Images)
05.06.2020 17:20, aktualizacja: 06.06.2020 11:46

Chińscy hakerzy z państwowym zapleczem obrali sobie za cel skrzynki mailowe ludzi działających przy kampanii prezydenckiej kandydata Demokratów Joe Bidena – poinformował lider grupy ds. bezpieczeństwa w Google. Stwierdził też, że irańscy hakerzy zaatakowali konta należące do działaczy na rzecz kampanii Donalda Trumpa.

Informacja została podana na Twitterze przez Shane'a Huntleya, szefa Grupy ds. Analizowania Zagrożeń Google'a.

To nie pierwsze takie zdarzenie

Irańskie próby włamania się do skrzynek mailowych pracowników kampanii Trumpa zanotowano już w zeszłym roku. Wtedy to Microsoft Corp (MSFT.O) ogłosiła, że grupa nazywana Charming Kitten próbowała włamać się do kont należących do działaczy kampanii jednego z kandydatów, ale nie określiła, której konkretnie. Inne źródła podały, że chodziło o kampanię Trumpa.

Również w tym roku firma zajmująca się analizowaniem zagrożeń cybernetycznych – Area 1 Security – poinformowała, że rosyjscy hakerzy obrali sobie za cel spółki związane z ukraińską firmą gazowniczą, w której zarządzie zasiadał kiedyś syn Bidena.

Google odmówił podania szczegółów wykraczających poza tweety Huntleya

– Wysłaliśmy użytkownikom, którzy byli celami hakerów, nasze standardowe ostrzeżenie o atakach wspieranych przez rządy i przekazaliśmy te informacje do federalnych organów ścigania – powiedział przedstawiciel Google'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)