Google zmienił politykę prywatności

01.03.2012 15:59

Mimo prośby o opóźnienie, Google wprowadził dziś nową Politykę prywatności w swoich usługach. Jednocześnie Google zapewnia, że zamieszanie wokół zmiany zasad jest niepotrzebne i może wprowadzać użytkowników w błąd. Czy ma rację, ocenią regulatorzy.

Na swoim blogu Google twierdzi, że nowe zasady łatwiej zrozumieć. Kluczowe elementy prawie 70 regulacji, które dotyczyły bogatej kolekcji usług świadczonych przez Google, zostały zebrane w jedno miejsce i napisane prostym językiem, żeby każdy zrozumiał jakie dane o nim są zbierane i jak mogą zostać wykorzystane. Obowiązująca od dziś Polityka prywatności pozwala również na ciaśniejszą integrację YouTube i wyszukiwarki w ramach jednego konta dla zalogowanych użytkowników, co pozytywnie wpłynie na jakoś wyników wyszukiwania i, oczywiście, na kierowane reklamy.

Ustawienia prywatności i sposób udostępniania danych nie ulegnie zmianie, nie przewiduje się również żadnych zmian w gromadzeniu informacji na temat użytkowników. Dane będą tak samo chronione i nadal nie będą sprzedawane firmom trzecim. Nadal można korzystać z wielu usług Google'a bez logowania, można wyłączyć historię wyszukiwania, a nawet skorzystać z trybu Incognito (oczywiście w Chrome). Zasada uwalniania danych również obowiązuje bez zmian.

Teoretycznie dla zwykłego użytkownika usług Google'a nic się więc nie zmieniło — Google nie będzie zbierał dodatkowych informacji, a dzięki integracji wyników wyszukiwania może nawet być trochę lepiej. Choć nie zanosi się na to, żeby nowe zasady przestały niepokoić komisarzy i polityków po obu stronach Oceanu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)