Gry Electronic Arts w Ubuntu Software Center

09.05.2012 09:04, aktual.: 09.05.2012 09:26

Tego kroku można było się spodziewać — zapowiedziana wcześniej obecność reprezentacji Electronic Arts na Ubuntu Developer Summit musi zwiastować gry dla Linuksa. Pierwsze dwie już pojawiły się w Ubuntu Software Center.

Gry, które znalazły się w repozytorium aplikacji Ubuntu to Lord of Ultima (gra strategiczna online w świecie jednej z najdłużej wydawanych serii RPG — Ultimy) oraz Command & Conquer Tiberium Alliances (najnowsza pozycja w kultowej serii gier strategicznych). Obie gry zostały napisane z wykorzystaniem HTML5 i uruchamiają się w przeglądarce, a instalacja z poziomu USC dodaje skróty do gier do Dasha i Launchera Unity.

Obie gry dostępne są za darmo i można je zainstalować z poziomu Ubuntu Software Center. Pewnym zawodem jest fakt, że gry te nie są aplikacjami natywnymi, czego oczekiwało wielu użytkowników. Na tytuły wydane jedynie dla Linuksa, które zapoczątkują nowe serie i zmienią świat gier na zawsze nie ma na razie co liczyć, ale może biznes się rozkręci i Elektronicy pociągną za sobą inne, większe i mniejsze studia. Warto pamiętać, że to jeszcze nie koniec niespodzianek od Electronic Arts — dziś wieczorem naszego czasu będzie miała miejsce prezentacja wydawcy gier na Ubuntu Developer Summit. Może wtedy dowiemy się, co jeszcze mają w zanadrzu Elektronicy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)