Hakerzy znów uderzyli. Rosjanie stracili dostęp do strony z narkotykami

Hakerzy znów uderzyli. Rosjanie stracili dostęp do strony z narkotykami

Rosjanie stracili dostęp do narkotyków.
Rosjanie stracili dostęp do narkotyków.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
05.05.2022 13:13

Kolejne sankcje nakładane na Rosję sprawiają, że jej obywatele mają coraz gorszy dostęp do produktów codziennego użytku. Tym razem za sprawą hakerów z grupy v0g3lSec stracili również możliwość zakupu narkotyków na darknetowej witrynie.

Kolektyw Anonymous już na początku inwazji Rosji na Ukrainę wypowiedział wojnę Putinowi. Jego celem padały strony internetowe rosyjskich firm, instytucji państwowych, mediów szerzących kremlowską propagandę czy usługodawców sieciowych. Jednak nie tylko najpopularniejsza grupa hakerów wzięła sobie za cel dokuczenie prorosyjskim podmiotom.

Hakerzy z grupy v0g3lSec pochwalili się w mediach społecznościowych przejęciem darknetowej strony internetowej służącej do handlu narkotykami. "Rosyjska strona darknetowa zajmująca się handlem narkotykami została zhakowana/zajęta" – napisali na Twitterze. "Teraz wita ludzi narzędziem Squadu 303" – dodali.

Do wpisu został dołączony zrzut ekranu, z którego wynika, że po wejściu na wspomnianą stronę internetową wyświetla się następujący komunikat: "Ta usługa Onion została przejęta przez v0g3|Sec". W dalszej części grupa v0g3lSec poleca skorzystanie z narzędzia przygotowanego przez Squad 303.

"Z uwagi na fakt, że w Rosji nie ma wolnych mediów, a Internet jest cenzurowany, Squad303 daje ci narzędzie, które pozwala wysyłać wiadomości tekstowe z twojego telefonu bezpośrednio do losowo wybranych Rosjan. Niech poznają prawdę. Niech poznają potęgę wolnego świata!" – czytamy w komunikacie na stronie.

Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie