Anonymous zrobili podsumowanie. Rosja "straciła" 6 TB danych

Anonymous zrobili podsumowanie. Rosja "straciła" 6 TB danych

Anonymous prowadzą własną wojnę z reżimem Putina
Anonymous prowadzą własną wojnę z reżimem Putina
Karolina Modzelewska
22.04.2022 17:27, aktualizacja: 22.04.2022 17:45

Haktywiści z grupy Anonymous poinformowali o kolejnym, skutecznym ataku przeprowadzonym na rosyjską firmę. Tym razem na swój celownik wzięli Accent Capital, przedsiębiorstwo działające w branży inwestycyjnej. Hakerzy ujawnili 211 GB danych. Anonymous podsumowali też, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę udało im się przejąć ponad 6 TB danych i 6 milionów rosyjskich dokumentów oraz e-maili.

Kolektyw Anonymous prowadzi własną wojnę z Rosją, która rozgrywa się w cyberprzestrzeni. Jak podkreślają haktywiści, będzie ona trwała, dopóki nie zakończą się działania zbrojne i wojska Putina nie wycofają się z terytorium Ukrainy. Z najnowszych informacji wynika, że od momentu rozpoczęcia brutalnej inwazji, czyli od 24 lutego, Anonymous przejęli ponad 6 TB danych i 6 milionów rosyjskich dokumentów i e-maili. Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec wycieków.

Anonymous przejęli łącznie ponad 6 TB danych

W ostatnim czasie Anonymous skupili się na cyberatakach wymierzonych w rosyjskie przedsiębiorstwa. W minionym tygodniu na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets) opublikowano m.in. 222 GB danych należących do Gazregionu, rosyjskiej firmy budowlanej specjalizującej się w gazociągach i instalacjach, 9,5 GB danych (około 15,6 tys. e-maili) z przedsiębiorstwa GUOV i GS - General Dept. of Troops and Civil Construction oraz 211 GB danych (około 365 tys. maili) z firmy inwestycyjnej Accent Capital.

Wcześniej Ananymous uderzali również w instytucje państwowe. Haktywistom udało się zaatakować monitoring na Kremlu, rosyjski Bank Centralny czy bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Warto również zaznaczyć, że w walkę z reżimem Putina zaangażowały się także inne, powiązane z Anonymous grupy hakerskie, w tym Network Battalion 65' (NB65) czy Ghost Squad Hackers.

Karolina Modzelewska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie