Hamster Free Zip Archiver i Sumatra PDF - nowości w dobrychprogramach

Hamster Free Zip Archiver i Sumatra PDF - nowości w dobrychprogramach

06.02.2011 16:30, aktualizacja: 23.04.2011 18:20

Baza oprogramowania oferowanego przez portal dobreprogramy rozrasta się z tygodnia na tydzień. Na przełomie kilku ostatnich dni opublikowaliśmy dwie bezpłatne, naszym zdaniem godne uwagi aplikacje, które z pewnością okażą się przydatne podczas codziennej pracy z komputerem.

Pierwszym programem, który chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu jest Hamster Free Zip Archiver. Na wstępie warto zaznaczyć, iż aplikacja w obecnej fazie rozwoju nie jest wolna od wad, jednak nie dyskwalifikują je one z możliwości wykorzystywania, a na pewno poświęcenia czasu na jej przetestowanie. Program pozwala na kompresję i dekompresję plików, umożliwiając tworzenie archiwów ZIP i 7Z, a także wypakowywanie zawartości plików ZIP, RAR, 7Z, ARJ, ISO, QZ, TAR, LHA, LHZ, ARC, BZ oraz CAB. Jego ogromną zaletą jest wsparcie dla wielordzeniowych procesorów oraz niezwykle dopracowany, intuicyjny i przemyślany interfejs graficzny, którego nie powstydziłyby się z pewnością takie popularne aplikacje jak WinRAR czy WinZIP.

Kolejną, ciekawą pozycją w naszej bazie, którą chcielibyśmy Wam zarekomendować jest przeglądarka dokumentów PDF o nazwie Sumatra PDF. Stworzona ona została przez Polaka, Krzysztofa Kowalczyka, który ogromny nacisk położył na szybkość działania aplikacji. Nie znajdziemy w niej wielu funkcji jak chociażby komentowanie, kolorowanie składni itp., w zamian natomiast dostajemy przeglądarkę PDF o małych rozmiarach, która zadowoli się minimalnymi partiami zasobów systemowych.

Ponadto w tym tygodniu w naszej bazie pojawiła się także aplikacja do analizy plików graficznych JPEGsnoop, program do nagrywania płyt CD/DVD/Blu-Ray Cheetah DVD Burner, konwerter grafiki do formatu PDF JPEG to PDF oraz zestaw pędzli, ustawień itp. dla GIMPa Gimp Paint Studio.

Najnowsza wersja programu Hamster Free Zip Archiver dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Kompresory plików.

Aktualną wersję przeglądarki Sumatra PDF znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Przeglądarki dokumentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)