Hangzhou i Lisbon: Apple zrobi tańsze iPhone'y X na chiński rynek?

Hangzhou i Lisbon: Apple zrobi tańsze iPhone'y X na chiński rynek?
Oskar Ziomek

20.10.2017 17:33

Za tydzień rozpoczyna się przedsprzedaż iPhone'a X. Problemy z dostępnością są już w zasadzie pewne i jak widać wysoka cena urządzenia – około 5000 złotych na start – nie jest przeszkodą nie do przeskoczenia dla zamożnych fanów marki. Nie na każdym rynku popularność modelu może być jednak taka sama i w Sieci zaczęły pojawiać się plotki o rzekomym tworzeniu przez Apple dwóch nowych, tańszych wersji iPhone'a X specjalnie na rynek chiński.

Tu Apple miałoby zacząć mocniej konkurować z Xiaomi, Huawei oraz innymi markami, które oferują przecież urządzenia znacznie tańsze od flagowca z Cupertino. Jak na podstawie chińskich źródeł informuje serwis AppleInsider, dwa nowe urządzenia otrzymały już nazwy kodowe Hangzhou oraz Lisbon i według przewidywań, w przyszłym roku pojawią się na rynku.

Odziedziczą większość, o ile nie wszystkie cechy tegorocznego iPhone'a X, ale zostaną dostosowane do potrzeb rynku, by ich ceny były niższe. Szkoda tylko, że – jak przewiduje jedno ze źródeł – różnica w cenie miałaby wynosić co najwyżej 100 dolarów, czyli w najlepszym przypadku cena początkowa iPhone'a X (lub jego następców) spadłaby z 999 dolarów na 899.

Obraz

Choć oczywiście trudno narzekać nawet na najmniejszą obniżkę, w tym momencie nie wydaje się, aby przy kwotach tego rzędu różnica w cenie poniżej 100 dolarów miała zadecydować o zakupie i skłonić do odwiedzenia sklepów wyraźnie większe grono potencjalnych użytkowników. Przypomnijmy, iż w realiach cenowych oryginalnych akcesoriów Apple'a i poruszając się po cenniku zza Oceanu, 100 dolarów wystarczy co najwyżej na najtańszą szybką ładowarkę z 2-metrowym przewodem lightning oraz zapasową przejściówkę na minijacka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)