Hawken na weekend

Hawken na weekend

Hawken na weekend
Rafał Szramowiat
11.10.2013 18:00

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Hawken - darmową sieciową strzelaninę będącą prawdziwą gratką dla miłośników olbrzymich robotów bojowych. Akcja toczy się na zniszczonej przez ludzkość planecie, która zamiast służyć dalszym planom kolonizacji rasy ludzkiej, udostępnia na gruzach miast jedynie pole do bitew i waśni.

Tytuł do dyspozycji oferuje kilka zróżnicowanych maszyn w trzech klasach (lekkie, ciężkie i pomiędzy), każdą inaczej uzbrojoną i oferującą inne możliwości bojowe oraz taktyczne. Wszystkie z nich można również dodatkowo modyfikować w zakresie 7 systemów bojowych. Dostępne w danej chwili możliwości zmian uzależnione są od naszego aktualnego poziomu zaawansowania, im więcej otrzymaliśmy doświadczenia w boju tym lepszym osprzętem będziemy mogli popisać się w kolejnej rozgrywce.

HAWKEN - The Death of Rick

Wart zwrócenia uwagi jest fakt, iż doświadczenie zdobywane jest osobno zarówno przez pilota jak i maszynę, której używa. Naturalnie można iść na skróty i inwestując prawdziwe pieniądze szybciej odblokować pewne opcje, ale wszystko da się też zdobyć bezpłatnie, po prostu zajmuje to więcej czasu. Stopniowo zyskuje się też dostęp do nowych trybów zabawy po sieci. Ostatecznie jest deathmatch, także w wydaniu drużynowym, ochrona i przejmowanie baz w Missile Assault, a także gromadzenie energii dla statku bojowego, który potem przeprowadzi atak na siedzibę wroga w Siege.

Twórcy nie wrzucają nas od razu na głęboką wodę oferując przy pierwszym uruchomieniu obowiązkowy samouczek, który wyłoży podstawy obsługi wielotonowej maszyny kroczącej. Następnie można mierzyć się zarówno z graczami po sieci jak dysponującymi niezłą sztuczną inteligencją botami offline, chociaż w tym drugim przypadku nie zdobywamy doświadczenia czy „growej” waluty.

Hawken to ciekawa pozycja wymagająca od gracza sporych umiejętności taktycznych oraz zręcznościowych. Możliwość współzawodnictwa z innymi graczami, systematyczna rozbudowa własnego arsenału, system awansów oraz wysoka grywalność sprawiają, że tytuł z pewnością przykuje do komputera nie jednego amatora futurystycznych walk robotów.

Grę Hawken można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)