HBO pod ścianą: zapłaćcie okup, albo cała Gra o Tron znajdzie się w Internecie

HBO pod ścianą: zapłaćcie okup, albo cała Gra o Tron znajdzie się w Internecie

08.08.2017 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HBO nie ma ostatnio szczęścia. Po ostatnimwycieku wykradzionych z wewnętrznej sieci firmowej dokumentów inowych odcinków seriali, kilka dni później do Internetu trafiłprzedpremierowo cały czwarty odcinek Gry o Tron, udostępnionynajprawdopodobniej przez jednego z pracowników indyjskiegodystrybutora HBO, firmy Star of India. Dzisiaj kolejna grupa hakerówstawia telewizyjnej sieci żądanie okupu – zapłaćcie, alboopublikujemy pozostałe odcinki słynnego serialu, a także poufne itajne dokumenty firmowe.

Podpisujący się teraz jako Mr. Smith napastnicy przesłali doredakcji TheHollywood Reporter dowód udanego włamania: dziewięć plikówoznaczonych jako „poufne”, związanych z produkcją serialu,planami mediowymi i marketingiem, oraz skrypt piątego odcinkasiódmego sezonu Gry o Tron.

W materiale znalazł się także wideolist adresowany do zarząduHBO, w którym hakerzy ogłaszają, że w końcu włamaliśmy siędo waszej ogromnej sieci, oraz że HBO było jednym znajtrudniejszych celów, a włamanie zajęło około 6 miesięcy.HBO miałoby zapłacić nieujawnioną publicznie kwotę. Jak twierdząnapastnicy, z 17 zaatakowanych w ten sposób firm jedynie trzy imodmówiło.

Przedstawione pliki, mające być dowodem posiadania dostępu do sieci firmowej HBO
Przedstawione pliki, mające być dowodem posiadania dostępu do sieci firmowej HBO

Przedstawiono także uzasadnienie żądanej kwoty: przypomina, żeHBO jest częścią imperium mediowego Time Warnera, którego rocznasprzedaż sięga 662 mln dolarów, na przygotowanie szóstego sezonuGry o Tron wydano niemal 100 mln dolarów, na same reklamy sezonusiódmego wydano 5 mln dolarów. Czy XXXX dolarów za zaprzestaniewycieków to chciwość? – pytają napastnicy.

Sama sieć telewizyjna twierdzi, że nie ma dowodów na to, by jejsystem poczty został przejęty, wciąż współpracuje z ekspertamiod cyberbezpieczeństwa i organami ścigania w kwestii pierwszego zincydentów.

Jeśli jesteście zainteresowani zapoznaniem się ze skryptempiątego odcinka serialu, to mamy złą wiadomość – nie zostałupubliczniony w Internecie. Jeśli HBO w ciągu trzech dni niezapłaci okupu, zapewne i tak nie będzie miał już on znaczenia, wInternecie znaleźć mają się wszystkie odcinki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)