Hearthstone: Heroes of Warcraft na weekend

Hearthstone: Heroes of Warcraft na weekend
Rafał Szramowiat

25.01.2014 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani gier firmy Blizzard powinni obowiązkowo sprawdzić jej najnowszą produkcję Hearthstone: Heroes of Warcraft - naszą propozycję gry na weekend. Jest to po pierwsze wyjątkowej jakości tytuł w modelu Free-2-Play, a po drugie można odnaleźć w nim nawiązania do popularnych gier z serii Warcraft

Mamy do czynienia z karcianką trochę na wzór doskonale znanego Magic: The Gathering, ale z racji przystępności dla każdego oraz sporej dawki frajdy jaka z niej wypływa, została ona nieco uproszczona, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej skomplikowana.

Hearthstone: Heroes of Warcraft - budowanie paleniska

Z użyciem własnych talii, które z czasem przyjdzie rozbudowywać o coraz potężniejsze karty, pojedynkują się tutaj ze sobą dwie strony. Rozgrywka podzielona została na tury. Z początku uczestnicy zabawy dociągają kolejne karty, by za manę, której co turę uzyskują więcej, wystawiać do walki kolejne jednostki o zróżnicowanych właściwościach i umiejętnościach. Te tańsze zazwyczaj łatwiej zlikwidować, podczas gdy w późniejszym etapie starcia, do gry wchodzić będą naprawdę potężne stwory. Dodatkowo z talii wyciągamy karty pomocnicze umożliwiające przykładowo zwiększenie siły naszych wojsk lub bezpośredni skoncentrowany atak na wroga.

Ofensywę możemy przypuścić prosto na bohatera, z którym się pojedynkujemy lub najpierw niszczyć jego podwładnych. Każdy dowódca, w tym my sami, ma ograniczoną liczbę punktów życia i tylko od nas zależy jaką strategię postępowania wcielimy w życie. Wszyscy bohaterowie, w których możemy się wcielić dysponują ponadto swymi umiejętnościami specjalnymi. Naturalnie przyjdzie się również mierzyć z graczami z całego świata w trybie wieloosobowym.

Jak przystało na produkt Blizzard mamy do czynienia z grą dopracowaną graficznie i świetnie udźwiękowioną, mimo iż Hearthstone: Heroes of Warcraft to prosta w założeniach karcianka. Poszczególni herosi nie tylko przekomarzają się na głos, ale robią to przede wszystkim po polsku. Głosy nagrano profesjonalnie, z humorem, odpowiednio stylizując wypowiedzi. Kolekcjonowanie kart odbywa się na drodze odnoszenia kolejnych zwycięstw, lecz jak to w modelu F2P bywa, ich paczki można również zakupić za prawdziwe pieniądze. Dla zaawansowanych, jest też opcja tworzenia własnych kart.

Grę Hearthstone: Heroes of Warcraft można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Karciane.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)