Hewlett-Packard prezentuje nowe tablety z systemami Windows i Android

Hewlett-Packard prezentuje nowe tablety z systemami Windows i Android

Hewlett-Packard prezentuje nowe tablety z systemami Windows i Android
Marcin Wilk
20.09.2013 14:54

Firma Hewlett-Packard postanowiła gruntownie odświeżyć katalog oferowanych tabletów. Wśród zaprezentowanych nowości znalazło się sześć nowych urządzeń, z których dwa działają pod kontrolą systemu Microsoftu, a cztery korzystają z Androida. Niemal wszystkie z nich trafią do sklepów jeszcze przed tegorocznymi świętami.

Obraz

Zwolenników systemu Windows mogą zainteresować modele Pavilion 11 x2 i Omni 10. Pierwszy z nich to konstrukcja hybrydowa, składająca się z tabletu oraz podstawki z klawiaturą i wbudowanym akumulatorem. Urządzenie posiada 11,6-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Za obliczenia ma odpowiadać jeden z najnowszych układów Intela z rodziny Bay Trail, wspierany przez 2 lub 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane przewidziano dysk SSD o pojemności 64 lub 128 GB. Oprócz tego tablet ma posiadać 2-megapikselową kamerkę.

Obraz

Jeśli chodzi o Omni 10, jest to pierwszy tablet z Windows 8.1 i układem Intel Bay Trail, który przy 10-calowym ekranie obsługuje rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Producent zastosował w nim 2 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci wbudowanej przeznaczonej na dane użytkownika, którą można rozbudować przy pomocy kart microSD. Urządzenie posiada także dwa moduły foto-wideo, 8-megapikselowy umieszczony z tyłu obudowy i 2-megapikselowy na froncie przeznaczony do rozmów internetowych.

Obraz

Liczniejszą grupę stanowią androidowe modele Slate 8 Pro, 7 Extreme, 7 i 10 HD. Pierwszy z wymienionych to 8-calowa konstrukcja z ekranem o przekątnej 4:3, wyświetlającym rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli. Model ten napędzany jest przez czterordzeniowy układ Tegra 4, wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Oprócz tego wiadomo, że posiada czytnik kart pamięci microSD, port micro USB, wyjście micro HDMI i dwa moduły foto-wideo (2- i 8-megapikselowe), a także wspiera technologię Beats Audio.

Obraz

Drugim modelem w zestawieniu jest HP Slate 7 Extreme. Jest to konstrukcja z 7-calowym ekranem IPS wyświetlającym rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, wokół którego umieszczono głośniki z bass-refleksem. Urządzenie bazuje na procesorze Nvidia Tegra 4, który będzie miał wsparcie w postaci 1-gigabajta pamięci operacyjnej. Oprócz tego model Extreme wyposażono w 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć kartą microSD, a także w dwa moduły foto-wideo (2- i 5-megapikselowe). Model ten wyróżnia się dołączonym do zestawu rysikiem, który umieszczono w obudowie tabletu, jak również preinstalowaną aplikacją Camera Awesome.

Obraz

Pozostałe modele — Slate 7 HD i Slate 10 HD — to bliźniacze konstrukcje, które różnią się tylko wymiarami. Oba posiadają ekrany w technologii IPS, wyświetlające rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. Oba napędzane są takim samym, jeszcze nieujawnionym, dwurdzeniowym procesorem, wspieranym przez 1 GB pamięci operacyjnej. Mają po 16 lub 32 GB pamięci na dane i gniazda na kartę microSD, a także takie same 2- i 5-megapikselowe moduły foto-wideo. Producent podaje, że ich baterie pozwalają na działanie urządzeń przez 9 godzin (z uwagi na różne wielkości ekranów, akumulatory prawdopodobnie będą mieć inną pojemność). Ponadto oba modele obsługują sieć 4G.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tablety z Androidem pojawią się w sprzedaży w listopadzie, ale ich ceny nie zostały jeszcze ujawnione. W przypadku urządzeń z systemem Windows, cena dostępnego od 17 listopada modelu Pavillon 11 x2 wraz ze stacją dokującą wyniesie 600 dolarów. Szczegóły dotyczące Omni 10 pozostały tajemnicą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)