Na rynkowy debiut HoloLens będziemy musieli trochę poczekać. Microsoft chce na początku udostępnić swoje urządzenie deweloperom, potem trafi ono na rynek biznesowy, a zwykli klienci zostali umieszczeni na końcu listy.

bEUomDWZ

Urządzenie Microsoftu do rozszerzonej rzeczywistości możemy zobaczyć tylko na specjalnych prezentacjach. Trzeba przyznać, że na nich HoloLens prezentuje się bardzo dobrze i wzbudza spore emocje, co pokazała chociażby prezentacja sprzętu na tegorocznych targach E3. Pozytywną reakcję publiczności wywołało pokazanie specjalnej wersji gry Minecraft przygotowanej z myślą o tym urządzeniu.

350140101894105025

Niestety na pojawienie się HoloLens na sklepowych półkach będziemy musieli trochę poczekać. Z wywiadu udzielonego przez CEO Microsoftu dla BBC wynika, że w przyszłym roku pojawi się pierwsza wersja, która nie będzie jednak przeznaczona dla wszystkich. HoloLens na początku ma trafić do deweloperów, a następny będzie rynek biznesowy. Satya Nadella określił, że HoloLens są dla Microsoftu 5-letnią podróżą, co można oznaczać, że w 2020 roku projekt będzie w pełni ukończony. Nie musi to oznaczać, że urządzenie będziemy mogli kupić dopiero za 5 lat, jak najbardziej może ono pojawić się wcześniej.

bEUomDXb

Microsoft objął dobrą strategię. Udostępnienie na samym początku HoloLens deweloperom pozwoli na szybszy rozwój technologii, a także na znalezienie większej liczby zastosowań, które mogą być wykorzystane na rynku komercyjnym. Dodatkowo miejmy nadzieję, że dzięki temu dostaniemy o wiele bardziej dopracowany produkt.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (5)
bEUomDXX