HoloLens już za rok, ale tylko dla wybranych przez Microsoft

HoloLens już za rok, ale tylko dla wybranych przez Microsoft

HoloLens już za rok, ale tylko dla wybranych przez Microsoft
03.08.2015 13:34

Na rynkowy debiut HoloLens będziemy musieli trochę poczekać. Microsoft chce na początku udostępnić swoje urządzenie deweloperom, potem trafi ono na rynek biznesowy, a zwykli klienci zostali umieszczeni na końcu listy.

Urządzenie Microsoftu do rozszerzonej rzeczywistości możemy zobaczyć tylko na specjalnych prezentacjach. Trzeba przyznać, że na nich HoloLens prezentuje się bardzo dobrze i wzbudza spore emocje, co pokazała chociażby prezentacja sprzętu na tegorocznych targach E3. Pozytywną reakcję publiczności wywołało pokazanie specjalnej wersji gry Minecraft przygotowanej z myślą o tym urządzeniu.

Obraz

Niestety na pojawienie się HoloLens na sklepowych półkach będziemy musieli trochę poczekać. Z wywiadu udzielonego przez CEO Microsoftu dla BBC wynika, że w przyszłym roku pojawi się pierwsza wersja, która nie będzie jednak przeznaczona dla wszystkich. HoloLens na początku ma trafić do deweloperów, a następny będzie rynek biznesowy. Satya Nadella określił, że HoloLens są dla Microsoftu 5-letnią podróżą, co można oznaczać, że w 2020 roku projekt będzie w pełni ukończony. Nie musi to oznaczać, że urządzenie będziemy mogli kupić dopiero za 5 lat, jak najbardziej może ono pojawić się wcześniej.

Microsoft objął dobrą strategię. Udostępnienie na samym początku HoloLens deweloperom pozwoli na szybszy rozwój technologii, a także na znalezienie większej liczby zastosowań, które mogą być wykorzystane na rynku komercyjnym. Dodatkowo miejmy nadzieję, że dzięki temu dostaniemy o wiele bardziej dopracowany produkt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)