Honor View 20: pierwszy smartfon z otworem w ekranie dostał aparat o rozdzielczości 48 Mpix

Honor przedstawia nowy smartfon (depositphotos)
Honor przedstawia nowy smartfon (depositphotos)
Oskar Ziomek

10.12.2018 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce na rynku pojawi się dopiero co zaprezentowany smartfon Honor View 20. To pierwsze urządzenie z ekranem z otworem, w którym skrywa się aparat do autoportretów. Dzięki takiemu podejściu udało się zmaksymalizować wielkość wyświetlacza, bez konieczności stosowania typowego wcięcia w ekranie, które w 2018 roku pojawiło się niemal każdym nowym smartfonie i mało komu przypadło do gustu. Honora View 20 będzie jednak wyróżniać także co innego. Główny aparat urządzenia ma rozdzielczość aż 48 megapikseli i już wiadomo jakiej jakości robi zdjęcia.

Jak podaje Android Central, matryca głównego aparatu to Sony IMX586 o wspomnianej rozdzielczości 48 Mpix z pikselami wielkości 0,8 mikrometra. Nie jest to imponująca wartość, ale jak twierdzi producent, matryca mimo to będzie rejestrować dobrej jakości materiał.

Co ciekawe, na dobre rezultaty będzie można liczyć także w kiepskim oświetleniu. W takich warunkach aparat może zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia do 12 Mpix, sumując informacje o świetle z czterech sąsiadujących ze sobą pikseli. Od razu warto również dodać, że w przypadku Honora View 20 końcowy efekt będzie zależeć także od cyfrowej obróbki, a tu świetnie ma się spisywać układ Kirin 980 i zastosowana sztuczna inteligencja.

Honor View 20 podczas prezentacji, źródło: Engadget.
Honor View 20 podczas prezentacji, źródło: Engadget.

Zamiast analizować dane techniczne, jakość zdjęć można jednak już teraz ocenić samodzielnie, spoglądając na poniższe przykłady. W sieci można bowiem znaleźć fotografie wykonane aparatem nowego Honora View 20, a także pobrać je w pełnej rozdzielczości. Jak widać, zdjęcia cechują się wysoką szczegółowością. Nie bez znaczenia jest tu pewnie także zastosowany tryb 48MP AI HDR, który pozwala wydobyć dodatkowe detale z gorzej oświetlonych obszarów.

Przedstawiony materiał to tylko kilka przykładów, ale już teraz można snuć rozważania, czy aparat nowego Honora nie okaże się jednym z lepszych, o ile nie najlepszy na rynku. Jak podaje portal Phone Radar, urządzenie ma mieć oficjalną premierę w Europie pod koniec stycznia 2019 roku, zaś w Chinach pojawi się jeszcze w grudniu.

  • Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.
  • Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.
[1/2] Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.

Pomijając interesujący główny aparat, w przypadku Honora View 20 warto również zwrócić uwagę na implementację przedniego. Jak wspomniano na wstępie, zdecydowano się tu na umieszczenie soczewki w otworze w ekranie, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń na froncie. Nie wiemy jeszcze, czy taka realizacja przypadnie do gustu większej liczbie użytkowników, ale z pewnością jest to bardziej estetyczna implementacja od tej, której spodziewamy się w Samsungu Galaxy S10+.

W tym przypadku nie dysponujemy jeszcze co prawda oficjalnymi zdjęciami urządzenia, ale w ubiegłym tygodniu mogliśmy oglądać zarówno pierwsze rendery, jak i zdjęcia domniemanego smartfonu, na których urządzenie przypomina raczej unowocześniony projekt kilku smartfonów LG z dwoma wyświetlaczami, które pojawiły się choćby w budżetowym modelu X Screen. W Galaxy S10+ z przodu mają się jednak znaleźć dwa obiektywy aparatu – dużo większe wycięcie w ekranie jest więc po prostu niezbędne. Mimo wszystko szkoda jednak, że nic nie wskazuje na to, by mogło być to przy okazji ciekawe wizualnie rozwiązanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)