Honor View 20: pierwszy smartfon z otworem w ekranie dostał aparat o rozdzielczości 48 Mpix

Honor View 20: pierwszy smartfon z otworem w ekranie dostał aparat o rozdzielczości 48 Mpix

Honor przedstawia nowy smartfon (depositphotos)
Honor przedstawia nowy smartfon (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.12.2018 11:41

Już wkrótce na rynku pojawi się dopiero co zaprezentowany smartfon Honor View 20. To pierwsze urządzenie z ekranem z otworem, w którym skrywa się aparat do autoportretów. Dzięki takiemu podejściu udało się zmaksymalizować wielkość wyświetlacza, bez konieczności stosowania typowego wcięcia w ekranie, które w 2018 roku pojawiło się niemal każdym nowym smartfonie i mało komu przypadło do gustu. Honora View 20 będzie jednak wyróżniać także co innego. Główny aparat urządzenia ma rozdzielczość aż 48 megapikseli i już wiadomo jakiej jakości robi zdjęcia.

Jak podaje Android Central, matryca głównego aparatu to Sony IMX586 o wspomnianej rozdzielczości 48 Mpix z pikselami wielkości 0,8 mikrometra. Nie jest to imponująca wartość, ale jak twierdzi producent, matryca mimo to będzie rejestrować dobrej jakości materiał.

Co ciekawe, na dobre rezultaty będzie można liczyć także w kiepskim oświetleniu. W takich warunkach aparat może zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia do 12 Mpix, sumując informacje o świetle z czterech sąsiadujących ze sobą pikseli. Od razu warto również dodać, że w przypadku Honora View 20 końcowy efekt będzie zależeć także od cyfrowej obróbki, a tu świetnie ma się spisywać układ Kirin 980 i zastosowana sztuczna inteligencja.

Honor View 20 podczas prezentacji, źródło: Engadget.
Honor View 20 podczas prezentacji, źródło: Engadget.

Zamiast analizować dane techniczne, jakość zdjęć można jednak już teraz ocenić samodzielnie, spoglądając na poniższe przykłady. W sieci można bowiem znaleźć fotografie wykonane aparatem nowego Honora View 20, a także pobrać je w pełnej rozdzielczości. Jak widać, zdjęcia cechują się wysoką szczegółowością. Nie bez znaczenia jest tu pewnie także zastosowany tryb 48MP AI HDR, który pozwala wydobyć dodatkowe detale z gorzej oświetlonych obszarów.

Przedstawiony materiał to tylko kilka przykładów, ale już teraz można snuć rozważania, czy aparat nowego Honora nie okaże się jednym z lepszych, o ile nie najlepszy na rynku. Jak podaje portal Phone Radar, urządzenie ma mieć oficjalną premierę w Europie pod koniec stycznia 2019 roku, zaś w Chinach pojawi się jeszcze w grudniu.

  • Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.
  • Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.
[1/2] Zdjęcie wykonane aparatem z matrycą SONY IMX586, źródło: Android Authority.

Pomijając interesujący główny aparat, w przypadku Honora View 20 warto również zwrócić uwagę na implementację przedniego. Jak wspomniano na wstępie, zdecydowano się tu na umieszczenie soczewki w otworze w ekranie, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń na froncie. Nie wiemy jeszcze, czy taka realizacja przypadnie do gustu większej liczbie użytkowników, ale z pewnością jest to bardziej estetyczna implementacja od tej, której spodziewamy się w Samsungu Galaxy S10+.

W tym przypadku nie dysponujemy jeszcze co prawda oficjalnymi zdjęciami urządzenia, ale w ubiegłym tygodniu mogliśmy oglądać zarówno pierwsze rendery, jak i zdjęcia domniemanego smartfonu, na których urządzenie przypomina raczej unowocześniony projekt kilku smartfonów LG z dwoma wyświetlaczami, które pojawiły się choćby w budżetowym modelu X Screen. W Galaxy S10+ z przodu mają się jednak znaleźć dwa obiektywy aparatu – dużo większe wycięcie w ekranie jest więc po prostu niezbędne. Mimo wszystko szkoda jednak, że nic nie wskazuje na to, by mogło być to przy okazji ciekawe wizualnie rozwiązanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)