Hotel oferujący usługi seks robotów w Chinach zamknięty. Nowy trend może niepokoić

Hotel oferujący usługi seks robotów w Chinach zamknięty. Nowy trend może niepokoić

Seks roboty są coraz bardziej realistyczne [fot. Getty Images/ Gabe Ginsberg/WireImage]
Seks roboty są coraz bardziej realistyczne [fot. Getty Images/ Gabe Ginsberg/WireImage]
Karolina Modzelewska
25.03.2021 16:26

Portal Futurism donosi o zamknięciu nietypowego miejsca w Shenzhen, w chińskiej prowincji Guangdong. Policjanci zlikwidowali hotel, w którym usługi seksualne świadczyły seks roboty i seks lalki.

Hotel był pierwszym takim miejscem w Chinach. Powstał w 2018 roku, a jego właściciel - Li Bo oferował swoim klientom możliwość spędzenia godziny sam na sam z seks robotem lub seks lalką za jedyne 28 dolarów, czyli około 110 złotych (według aktualnego kursu walut). Zainteresowani mogli wybrać pokoje o różnym wystroju i preferowane roboty. W ofercie znajdowały się np. wnętrza przypominające salę szpitalną czy salę lekcyjną.

Miejsce cieszyło się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza że otworzono je w okolicy, w której znajdują się liczne siedziby dużych międzynarodowych firm. Portal Futurism zaznaczył, że niedaleko mieści się nawet placówka Foxconn, przedsiębiorstwa produkującego elektronikę i części komputerowe m.in. dla Apple. Popyt na usługi był tak duży, że Bo zdecydował się na otwarcie kolejnego hotelu w innej części miasta w grudniu 2020 roku. Niestety jego dobra passa nie trwała długo. Władze kazały mu zamknąć ośrodki.

*- Władze nie przedstawiły żadnych wyjaśnień ani dokumentacji prawnej – *powiedział Bo w rozmowie z Sixth Tone, chińskim magazynem internetowym.

Decyzja chiński władz może budzić kontrowersje, bo aktualnie żadna z istniejących ustaw nie zakazuje tej formy działalności. Należy jednak zaznaczyć, że prostytucja w tym kraju jest nielegalna, a osoby w nią zaangażowane mogą spędzić do 10 lat w więzieniu. Dodatkowo nowy trendu budzi wiele obaw, bo miejsca tego typu często odwiedzają nieletni. Istnieją również obawy dotyczące stosowanych praktyk sanitarnych.

W rozmowie z Sixth Tone Ding Jinkun, prawnik z Szanghaju powiedział, że problemy prawne tego typu miejsc mogą wynikać z kwestii dotyczących higieny lub nielegalnej działalności biznesowej. Na razie nie jest jasne, z jakiego powodu zamknięto hotele należące do Li Bo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)