[HotZlot] Windows 8, Metro i konkurs dla kreatywnych

[HotZlot] Windows 8, Metro i konkurs dla kreatywnych

14.07.2012 10:47, aktualizacja: 16.07.2012 10:16

Dzisiejszy dzień w całości należy do Patryka Góralewskiego i Bartka Zassa z Microsoftu. Ponieważ zbliża się premiera niezwykle dla Microsoftu ważnego produktu, jakim jest Windows 8, w tym roku będzie to motyw przewodni sesji. Prezentacje dziś również można oglądać na żywo.

Dziś będzie można posłuchać i porozmawiać o tym, jak Windowsa 8 widzi programista, a jak konsument, i na co warto zwracać uwagę przy tworzeniu aplikacji. Co ciekawe, będzie można posłuchać o tworzeniu aplikacji dla Windowsa 8 nie tylko od strony programistycznej, więc zlotowicze, którzy kodowaniem się nie zajmują, również znajdą coś dla siebie. Dzisiejszy dzień ma Zlotowiczów zainspirować i przygotować merytorycznie do tworzenia aplikacji Metro.

Zlotowicze zapoznają się dziś między innymi z metodyką opisywania pomysłów, możliwościami i ograniczeniami nowego API Metro w Windows 8, a także dowiedzą się, jakie są podstawowe zasady konstrukcji interfejsu użytkownika aplikacji Metro. Pierwsze wrażenie, użyteczność i wygoda korzystania to własnie te czynniki, które decydują, czy użytkownik będzie z aplikacji chętnie korzystał, czy zatrzyma ją na swoim urządzeniu i wreszcie, czy uzna ją za wartą swojej ceny. Jeśli więc planujemy wydać swoją aplikację, warto dowiedzieć się jak wygląda recepta na sukces ;).

Aby poruszyć kreatywność użytkowników, Patryk przedstawi technikę zwaną myśleniem lateralnym, czyli myśleniem „w bok”. Technika ta pozwala na przeformułowanie problemu w taki sposób, aby możliwe było znalezienie zupełnie nowych rozwiązań. Jeśli posiądziemy zdolność patrzenia na problem z różnych perspektyw, przy odrobinie wprawy nowe, alternatywne rozwiązania same zaczną wskakiwać do głowy. Bartek zajmie się stroną techniczną i przybliży słuchaczom sposób pracy z Metro.

Z okazji wprowadzania na rynek kolejnej wersji systemu Windows, Microsoft przygotował dla uczestników HotZlotu niespodziankę. Wszystkie dzisiejsze sesje mają ich przygotować do wzięcia udziału w konkursie na pomysł oraz opis projektu aplikacji Metro dla Windows 8. Nagrodą jest sfinansowanie wytworzenia aplikacji przez profesjonalną firmę deweloperską, z którą twórcy będą współpracować oraz pomoc przy wypromowaniu aplikacji w Windows Store, co doprowadzi do realnych, miejmy nadzieję że dobrych zarobków ;).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)