HP uspokaja: sterowniki gładzików zbierają tylko anonimowe dane

HP uspokaja: sterowniki gładzików zbierają tylko anonimowe dane

HP uspokaja: sterowniki gładzików zbierają tylko anonimowe dane
Oskar Ziomek
30.11.2017 11:23

Na początku tygodnia informowaliśmy o spostrzeżeniach użytkowników laptopów HP, którzy odkryli, że ostatnia aktualizacja sterowników płytek dotykowych wprowadziła nowe usługi związane z telemetrią, co dodatkowo obciąża sprzęt i odbija się bardzo negatywnie na wydajności. O stanowisku HP informuje portal Laptop Mag.

Firma uspokaja, że prywatność i bezpieczeństwo danych użytkowników produktów HP są priorytetowe. Usługi, o których pisaliśmy wcześniej mają więc zbierać wyłącznie anonimowe dane związane z działaniem sprzętu. Co więcej, wszystkie te informacje mają pozostawać lokalnie na komputerze, o ile wcześniej wyraźnie nie wyraziliśmy zgody na dzielenie się nimi ze wsparciem HP, co ma przyspieszyć czas ewentualnych napraw i diagnozy usterek. HP wystosowało również dodatkowe oświadczenie:

HP Touchpoint Analytics to usługa, którą dostarczamy od 2014 roku jako część aplikacji HP Support Assistance. Zbiera ona anonimowe dane diagnostyczne związane z wydajnością sprzętu. Żadne dane nie są wysyłane do HP, dopóki dostęp nie zostanie wyraźnie nadany. Użytkownicy mogą zrezygnować z tej usługi lub odinstalować ją w dowolnym momencie. HP Touchpoint Analytics została niedawno zaktualizowana, jednak bez zmian w kwestii prywatności...

Jak widać, powstałe w Sieci zamieszanie ma więc nie dotyczyć niczego nowego, bo usługa oferowana jest od kilku lat. Jeśli mimo to chcielibyśmy ją wyłączyć, sposoby opisywaliśmy w poprzedniej publikacji.

Niezależnie od kwestii związanej z bezpieczeństwem, na tapecie pozostaje jednak problem zwiększonego zapotrzebowania na zasoby. Mike Nash z HP na łamach serwisu Laptop Mag informuje, że aplikację stworzono tak, by pobierała aktualizacje, kiedy wykryje, że system operacyjny pozostaje w spoczynku. To może więc prowadzić do wrażenia, że program nadmiernie wykorzystuje procesor i RAM, kiedy z komputera nikt nie korzysta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)