HTC One Dual SIM — pierwszy topowy model obsługujący dwie karty dostępny w Europie

HTC One Dual SIM — pierwszy topowy model obsługujący dwie karty dostępny w Europie

HTC One Dual SIM — pierwszy topowy model obsługujący dwie karty dostępny w Europie
Marcin Wilk
29.11.2013 15:09

Na rynku urządzeń mobilnych z jednej strony obserwujemy nieustający wyścig technologiczny przeplatany z marketingowym bełkotem, a z drugiej panującą tendencję do wykorzystywania sprawdzonych, czasem leciwych rozwiązań i serwowania ich w odświeżonych wersjach. Ta druga kwestia, choć czasem irytująca, w niektórych sytuacjach może być wskazana, tym bardziej, jeśli pomyśli się o dobrym sprzęcie, któremu do ideału w czasach świetności brakowało naprawdę niewiele. Takim przykładem jest smartfon HTC One. Dzięki niemu firma nabrała wiatru w żagle i odzyskała nadzieję na lepsze jutro. Bazując na nim powstawały, większe (One max) i mniejsze (One mini) modele, a także, wykorzystując wzornictwo, całe serie (Desire). HTC One to czołówka, to mocny fundament oferty Tajwańczyków.

One, mimo swojej popularności i grupy zagorzałych zwolenników, nie jest pozbawiony wad. Może wady to mocne sformułowanie, ale brak we flagowym modelu slotu na karty pamięci, chyba tak trzeba nazwać. HTC wiedziało o tym, bo zarówno użytkownicy, jak i technologiczne redakcje, zwracali na ten szczegół uwagę, co zresztą przyczyniło się do wprowadzenia zmian. Niestety do tej pory mogli z nich skorzystać wyłącznie użytkownicy rynków azjatyckich.

Obraz

W Sieci pojawiła się informacja, że wersja HTC One ze slotem kart pamięci microSD i dodatkowym, drugim slotem na kartę SIM, jest już dostępna w przedsprzedaży w Wielkiej Brytani. Daje to również nadzieję, że oprócz Wyspiarzy, nowego One będą mogli nabyć również użytkownicy innych europejskich krajów. Jedynym problemem może być cena, która w przypadku HTC jest skuteczną barierą. HTC One Dual Sim kosztuje około 2500 złotych, a trzeba mieć na uwadze, że oprócz wymienionych slotów, mamy do czynienia z urządzeniem, którego premiera odbyła się na początku roku.

Pojawienie się na europejskim rynku, modelu z wysokiej półki z obsługą dwóch kart SIM jest czymś nowym, raczej nie spotykanym u innych producentów. Zazwyczaj konkurencja oferująca smartofny na dwa numery mocno osłabiała specyfikację, natomiast te mocniejsze konstrukcje trzeba było ściągać bezpośrednio ze wschodu. Oby ten ruch HTC przyczynił się do zmian… zmian, przede wszystkim w ofertach sklepów i operatorów, w których ciągle brakuje dobrych dualSIM-ów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)